مضرات-وسواس-فکری

مضرات وسواس فکری

وسواس های فکری و عملی میتواند روی روح و جسم هر فرد تاثیر داشته باشد و آثار بسیار مخربی بر روی آنها داشته باشد. در یک کلام و به زبان ساده وسواس به ا اختلال های طولانی مدت و مزمن و یع است که فرد در آن دچار رفتار و افکاری میشود که حس می کند بر روی آنها کترل ندارد و احساس میکند که نیاز دارد بصورت متداولی ان رفتار یا کار و فکر را انجام دهد.

مضراتت-وسواس-فکری

این بیماری ها میتواند به دلیل اینکه در طول زندگی خود حتی در سطح روزمره درگیر این افکار و رفتار هستند از دیگر کار های روزمره خود باز می مانند و حتی ممکن است روابط اجتماعی فرد را نیز برهم زنند دیده شده که بعضی از افراد از رویارویی فکر دارای وسواس فکری عملی با دیگران خجالت می‌کشند. در یک کلام زندگی خود را مختل کند. بیشتر این بیماران هم میتوانند رفتار های خود را حس کنند و از این افکار و اعمال به سطوح آمده باشند در این مرحله است که بیمار دوست دارد از چنگال این بیماری رهایی یابند ولی بیشتر افراد نمی دانند چگونه و از کجا باید شروع کنند. با ما در سایت علیرضا نیکنام همراه باشید تا به عوامل آسیب زا وسواس هایی فکری و راه های درمان آن بپردازیم.

درمان وسواس فکری

بیمار وقتی به جایی میرسد که خود را در چنگال این بیماری میبیند و سعی میکند که از آن رهایی یابد باید در ابتدا و در اولین قدم به متخصص روانشناس مراجعه کند. متخصص هم در اولین اقدامات خود سعی خواهد که از پیشروی وسواس و ریشه دواندن در درون  فرو افکار ریشه ای فرد جلوگیری کند بعد آن که توانست رفتار فرد را کنترل کند و از پیشروی وسواس جلوگیری کند در این مرحله است که باید شروع به کم کردن و از بین بردن این وسواس ها با روش ها و متد های مختلفی شود.

4/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.