ریختن اسپرم روی شکم سبب حاملگی می شود؟

ریختن اسپرم روی شکم سبب حاملگی می شود؟

یکی از سوال هایی که اکثرتا زوجین از من میپرسند در مورد حاملگی و شرایط مختلف باردار شدن است در این مقاله می خواهم یکی از این شرایط را مورد بررسی قرا بدم، باردار شدن نیازمند شرایط به خصوصی است که اگر فراهم نباشد احتمال باردار شدن کاهش می یابد، اگر می خواهید اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید تا آخر این مقاله همراه علیرضا نیکنام بمانید.

باردار شدن از طریق ریختن اسپرم روی شکم امکان دارد

برای این که حاملگی صورت گیرد نیازمند این است که اسپرم ها با تخمک های موجود در رحم و لوله فالوپ تماس برقرار کنند، اگر این تماس شکل نگیرد امان بارداری وجود ندارد. به همین دلیل ریختن اسپرم ها روی شکم تاثیری نمی گذارد چون راهی برای ورود به واژن و رسیدن به رحم را ندارند.

ریختن اسپرم روی شکم سبب حاملگی می شود؟

پس به همین دلیل اگر اسپرم روی شکم ریخته شود باعث بارداری نمی شود

در رابطه جنسی وقتی مردان انزال می شوند تعدادی اسپرم بالغ بر ۳۵۰ الی ۴۰۰ میلیون به واسطه مایع منی رها و آزاد می شود. برای این که فرایند حاملگی رخ دهد باید تعدادی از اسپرم ها وارد دستگاه تناسلی زنان شود.

در پارانتز این نکته را هم عرض کنم که اگر شرایط فراهم باشد حتی یک اسپرم از مرد هم این امکان را فراهم می کند که زن حامله شود. پس باید دقت کافی را در رابطه به خرج دهید اگر اسپرم روی سایر نقاط بدن ریخته شد اما آلت هنوز هم آغشته به اسپرم بود و در همان شرایط دخول شکل گرفت، احتمال باردار شدن د

بهترین زمان برای باردار شدن چه موقعی است

در هر ماه یک هفته طلایی وجود دارد که بدن در آماده ترین شرایط خود قرار دارد با یک محرک کوچیک می تواند حامله شود، که این هفته می تواند در هر فرد متفاوت باشد.

بهترین زمان برای حاملگی یک روز قبل ز تخمک گذاری است تا اسپرم ها به لوله های رحمی رسیده باشد.

حال این سوال پیش می آید که فرایند تخمک گذاری چه زمانی انجام می شود؟ در جواب این سوال باید گفت که این فرایند حدودا ۱۴ روز بعد از پریود یا یا چرخه ماهانه شکل میگیرد.

طبق تحقیقات انجام شده تخمک گذاری  طبیعی  روز ۱۰ و روز ۲۰ اتفاق می افتد اما بسیاری از زوجین در روز های ۱۱،۱۲ و ۱۳ رابطه جنسی برقرار می کنند.

اسپرم ها تا ۵ روز بعد از ورود به رحم زنده می مانند پس احتمال بارداری در هر شرایطی وجود دارد. اما در شرایطی که ذکر شد احتمال بارداری خیلی افزایش می یابد.

چه نوع آمیزش و پوزیشنی سبب حاملگی می شود؟

در هر شرایط و پوزیشنی امکان بارداری وجود دارد اما اگر بخواهیم بعضی از آرگومان ها را همچون گرانش در نظر بگیریم در پوزیشن هایی که زن در بالا قرار می گیرد اسپرم ها برای رسیدن به مقصد باید سعی بیشتری بکنند و در این شرایط احتمال عدم رسیدن اسپرم ها به رحم نیز وجود دارد.

بهترین پوزیشن حالتی است که مرد روی زن قرار بگیرد، یک بالش زیر باسن زن باشد و مایعی منی و اسپرم را مستقیما وارد دستگاه تناسلی زن بکند.

شراط مورد نیاز برای بارداری

  • عدم مشکل مرد در انزال طبیعی
  • سالم بودن مایع منی
  • اسپرم های قوی و باردار
  • محیط سالم واژن
  • عدم انسداد لوله های فالوپ
  • تخمک های آماده باروری

هر چه قدر از شرایط ذکر شده کاسته شود به طبع به همان نسبت احتمال بارداری هم کاهش میابد اما باز هم احتمال بارداری وجود دارد و دور از انتظار نیست.

ریختن اسپرم روی شکم سبب حاملگی می شود؟

تاثیر لذت جنسی در باردار شدن

قبل از تخمک گذاری هرمون هایی ترشح می شود که سبب افزایش میل جنسی می شود شما اگر روزی دید میل جنسیتان افزایش یافته است بدانید که بدنتان برای تخمک گذاری آماده می شود.

لذت جنسی درصد بارداری را افزایش می دهد اما گر لذتی هم نبود نگران نباشید در هر صورت احتمال بارداری وجود دارد.

تاثیر اورگاسم در بارداری

هنگام اورگاسم واژن حالت انقباظی به خود می گیرد که باعث می شود اسپرم ها راحت تر حرکت کنند، همچنین هنگام اورگاسم محیط واژن قلیایی می شود که این حالت مدت زمان زنده ماندن اسپرم ها را افزایش می دهد.

تاثیر دمای بدن درتخمک گذاری

بدن انسان معمولا دمای ثابتی دارد و در یک بازه خاص متغییر است که کاملا نرمال و استاندارد است، اگر درخانه دماسنج داشته باشید و بتوانید هر روز صبح قبل از انجام کاری دمای بدن خود را اندازه بگیرید عالی می شود.

در زمان تخمک گذاری هورمون هایی به نام پروژسترون در بدن افزایش می باید که سبب افزایش دمای بدن می شود. با مقایسه دمای بدن خود با سایر روز ها می توانید از زمان تخمک گذاریتان باخبر شوید.

تاثیر کم بودن اسپرم ها در بارداری

اگر تعداد اسپرم های مرد از تعداد استاندارد کم بود هیچ نگرانی نیست و در بازه زمانی تخمک گذاری می توانند یک روزدر میان رابطه جنسی برقرار کنند.

حاملگی بدون دخول

این مورد احتمال کمی دارد که طرف بدون دخول حامله شود اما غیر ممکن نیست چون اسپرم ها حالت بالاروندگی دارند می توانند از طریق واژن به رحم برسند و اگر تخمک گذاری هم انجام شده باشد بله احتمال حاملگی وجود دارد. اما درصد آن کم است.

آیا با یکبار اسپرم امکان بارداری وجود دارد؟

اگر شرایطی همچون زمان و تخمک گذاری و … فراهم باشد بله، حتی یک اسپرم هم برای باردار شدن کافی و مفید است.

ریختن اسپرم روی شکم سبب حاملگی می شود؟


مطالب مرتبط:

چگونه شروع کننده رابطه باشیم

چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

رابطه جنسی در زمان بارداری


نتیجه گیری

حاملگی یک سری آرگومان هایی دارد که باید رعایت شود تا حاملگی شکل گیرد که اصلتی ترین عامل برای حاملگی تماس اسپرم با تخمک است که اگر این تماس شکل نگیرد بارداری صورت نمی گیرد پس ریختن اسپرم روی شکم باعث حاملگی نمی شود. نظر شما در این باره چیست ؟ با ما در میان بگذارید. همچنین برای دریافت مشاوره می توانید باعلیرضا نیکنام در تماس باشید

درباره “ریختن اسپرم روی شکم سبب حاملگی می شود؟” بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *