چگونه عشق اول خود را فراموش کنیم؟

اولین عشق اوبین حسی است که شما نمی توانید این حس را هرگز فراموش کنید طبق مطالعات انجام شده اولین باری که از نظر عاطفی با کسی ارتباط برقرار می کنید  احساس بسیار خوبی خواهید داشت. این عشق زمانی به روز می کند که شما بتوانی به  شخص دیگری بی دریغ محبت کنید و بخشی از زندگی او باشیم و همچنین او نیز قسمت مهمی از زندگی ما باشد. فراموش نکنید که اولین شاخصه عشق اعتماد است. با علیرضا نیکنام همراه باشید.

عشق واقعی چیست؟

همه ما به گونه ای عشق اول را تجربه کرده ایم. ماهیت عشق به گونه ای است که هر کس ر دیر یا زود در دام می اندازد به گونه ای که یا در سن پایین عشق اول را تجربه می کنیم و یا در سنین بالاتر مهم نیست در چه سنی باشید مجرد باشید یا متاهل پیر باشید یا جوان وقتی درگیر بشوید دیگر اختیار از کف خواهید داد. عشق می تواند به صورت های مختلف بروز دهد مانند عشق مادر به فرزند، عشق کودک به مادر، عشق دختر به پدر و عشق دو جنس مخالف که به آن عشق اول می گویند و طبق گفته گذشتگان این همان حسی است که هرگز نمی میرد و اگر به وصال برسد پیامد های خیلی خوبی دارد و زندگی هر دو شخص پر از لذت و سر زندگی خواهد شد و اگر به وصال نرسد زخم آن در دل یار می ماند مانند عشق های افسانه ای لیلی و مجنون ، شیرین و فرهاد که مسلما همه شما داستان این عاشقانه را شنیده اید.

فراموش کردن عشق اول یکی از محالات است چرا که اگر کسی می توانست عشق اول خود را فراموش کند مجنون به جای سر گذاشتن به بیابان می نشست و عشق اول خود را با جایگزین کردن دیگری فراموش می کرد ولی اگر عشق، عشق باشد و واقعی باشد محال است آتش این عشق با گذشت زمان هم کاهش پیدا کند.

عشق واقعی چیست؟

ساحت عشق پرستیدن است به گونه ای فرد نعوذباالله فرد را همانند خدا می پرسد نفس های معشوق به نفس های عاشق بند است و لحظه ای بدون یکدیگر نمی توانند زندگی کنند. ولی در این دوره زمانه شاید نتوانیم عشق واقعی را پیدا کنیم چرا که این روز ها عشق جای خود را به هوس و دوست داشتن های زود گذر داده است. و شما اصلا نمی توانید عشق واقعی بدون هیچ توقعی در فردی ببینید.  فراموش کردن این نوع دوست داشتن ها به سادگی و با گذر زمان از بین می روند و حتی ما موردی داشتیم که حتی شخص اسم عشق اول خود را فراموش کرده است.

عشق اگر عشق باشد معشوق اذیت نمی شود عشق اگر عشق باشد معشوق راضی به ثانیه ای راضی نمی شود خم به ابروی عشقش بیاید ولی شمایی که این مطلب را می خوانید شاید فکر کنید که اون عشق ها دیگر به خاطرات و افسانه ها پیوسته است ولی عشق واقعی که غیر قابل فراموش شدن است همین عشق است.

مطلب مرتبط: تست روانشناسی عشق مرد به زن

چگونه معشوق خود را فراموش کنیم؟

اگر افسانه های قدیمی را مطالعه کرده باشید و یا از دهن بزرگ تر ها شنیده باشید میفهمید که عشق های واقعی فراموش نمی شوند بلکه تبدیل به یک افسانه ای بزرگ می شوند که نقش اسطوره را در این داستان ها دارند. برای مثال اگر به داستان های لیلی و مجنون و شیرین و فرهاد اشاره کنیم در می ایبیم که مجنون از عشق لیلی دیوانه شده است و فرهاد به دل کوه زده است و تا ااخرین نفس برای عشق شیرین شروع به کندن کوه کرده است.

با توجه به مطلب بالا سوالی پپیش می آید که چه کسی عاشق است؟ آیا شما حاضر هستید بخاطر معشوق به دل کوه بزنید و یا از فرط دیوانگی سر به بیابان بگذارید؟ شاید آره و شاید نه .

عشق اگر واقعی باشد فراموش کردن آن بسیار سخت و حتی غیر ممکن است چرا که تحمل کردن خاطرات، زخم عمیق دل، تنگی نفس ، حس سنگینی کردن قفسه سینه ، گریه های شبانه، بغض های سنگین بسیار سخت است به خصوص وقتی که هیچ کس از احساسات شما اگاه نباشد و شما مجبور باشید با لبخند های مصنوعی، تظاهر های الکی به زندگی خود ادامه دهید که نقش یک دلقک را برای دیگران بازی می کند در حالی که خود فرد می داند زیر این چهره خندان همه جیز فرو ریخته است.

عادت کردن به نداشتن شاید سخت باشد ولی این یک تجربه بسیار خوب برای شما است چرا که اولین شکست باعث می شود شما مصمم تر و قوی تر از قبل به راه خود ادامه دهید، به آسانی اعتماد نکنید و با هر رفتنی بهم نریزید این ها غنیمت هایی هستند که از یک عشق نافرجام می توانید به دست بیاورید.

قبل از اینکه آغوش غم بغل بگیرید به این فکر کنید که آیا شخص مقابل نیز به اندازه شما ناراحت و دل شکسته است و یا فقط این شما بودید که عاشق بودید ؟ درست است شاید این مسئله دردی را دعوا نکند ولی در کمتر شدن شدت احاساست شما کم خواهد شد و از سوی دیگر به خشم شما افزوده می شود. از این رو بهتر است با صحبت کردن با یک فرد مورد اعتماد که می تواند یک دوست خوب ، خانواده ، مربی ، مشاور، روانشناس و… باشد خود را به آرامش دعوت کنید .اگر توجه کنید متوجه خواهید شد صحبت کردن یک صلاح برای کنترل احساسات است.

غلبه بر عشق اول شما می تواند سخت باشد. عشق اول شما به شما می آموزد که یک رابطه عاشقانه چگونه است. تجربه هر چیزی برای اولین بار بسیار جذاب است به عنوان مثال اولین تجربه رانندگی، دوچرخه سواری، اولین روز مدرسه، اولین تشویق، اولین هدیه ، مادر شدن برای اولین بار و… را  اکثرا با جزئیات به یاد می آورند ولی ممکن است با گذشت زمان از مرور جزئیات عاجز شوید چرا که گذشت زمان برای یاد آوری خاطرات تلخ مزیت و برای مرور خاطرات شیرین بی رحم است. در کل فراموش کردن عشق اول سخت و دشوار و حتی غیر ممکن است.

بهتر است بدانید که داغ عشق با گذشت زمان سرد تر می شود ولی تجربه شیرین تر احساسات به خاطرات می پیوندد که شما می توانید با مشغول کردن خود کمتر سراغ مرور خاطرات بروید.

چگونه معشوق خود را فراموش کنیم؟

مطلب مرتبط:

عشق در بیماران دوقطبی

چیکار کنم عشقم برگرده؟

کلام آخر

در این مطلب از علیرضا نیکنام به ماهیت عشق و چگونگی فراموش کردن عشق واقعی پرداختیم. شما با مطالعه این مطلب در می ییابید که عشق واقعی فراموش نمی شود بلکه شما به نبودن و نداشتن عادت می کنید و این گونه زندگی خود را سپری می کنید. امیدواریم این مطلب نیز همانند سایر مطالب برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

درباره “چگونه عشق اول خود را فراموش کنیم؟” بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.