چگونه پشت تلفن با جنس مخالف صحبت کنیم

تماس تلفنی برای بعضی افراد به خصوص برای خجالتی ها سخت و مانند کابوس است به خصوص اگر فردی که مخاطبمان پشت تلفن است دختر باشد هم شرایط سخت تر می شود و معمولا برای چنین افرادی این چالش ها پیش می آید که نکند در صحبت کردن کم بیاورم یا بحث خسته کننده و کسل بار شود.

صحبت کردن با جنس مخالف به خصوص گر به او علاقه مند باشید اگر بدانید باید چه کنید و چه  بگویید کار آنچنان سختی نیست. این را به یاد داشته باشید که مکامله با او مانند مکالمه با دوست صمیمیتان است و با رئیس جمهور صحبت نمی کنید که دست و پای خود را گم کنید

البته باید پیش زمینه هایی را آماده کنید و بدانید برای چه زنگ زده اید و موضوع گفت و گوی شما چیست، موضوع گفت و گو هر چه باشد فقی ندارد در هر شرایط شما باید بتوانید آرامش خود را حفظ کنید و اساترس به دل خود راه ندید. درادامه این مقاله با علیرضا نیکنام همراه باشید تا این موضوع جذاب و پر مخاطب را با هم بررسی کنیم.

آمادگی قبل از تماس

دلیلی موجه برای تماس گرفتن داشته باشید

قبل از این که بخواهید تلفن را بردارید و تماسی بگیرید باید دلیل موجهی برای گفت و گو کردن داشته باشید. اگر طرف مقابل را از قبل میشناسید بیشتر برای گذاشتن قرار تماس می گیرید اگر هم که تازه آشنا شیده اید پایان مکامله زمان به خصوصی ندارد اگر قلاب زدن گفت  و گو را بلد باشید تا ساعت ها می توانید با هم حرف بزنید. اگر بدون دلیل تماس بگیرید در یک نقطه حرف کم می آورید و یکجا تمام می شود.

 • اگر فعلا آمادگی این را ندارید که دو نفره به قرار بروید می توانید با جمع دوستان بیرون بروید تا کمی از استرستان کاهش یابد.
 • اگر قصد قرار گذاشتن با طرف مقابل را ندارید و فقط برای شناخت بیشتر و صحبت کردن قصد زنگ زدن به او را دارید بهتر است یک موضوع نا تمامی که باهم داشتید را انتخاب کنید و درباره آۀن صحبت کیند و به گفت و گو بپردازید همچنین می توانید در مورد موضوعات روزمره با هم صحبت کنید یا اگر هم کلاسی هستید در مورد درس و … می توانید گفت و گو کنید

زمان مناسبی را برای تماس تلفنی خود انتخاب کنید

سعی کنید زمان بندی درستی داشته باشید و زمانی تماس بگیرید که مزاحم کارش نباشید تا مجور نشود تایم مکالمه را محدود کند. بعد از دانشگاه، کار یا سر نهار تایم های مناسبی برای تماس گرفتن هستند

اگر از زمان آشنایی شما تایم زیادی نگذشته و به تازگی شماره او را گرفته اید وقت را زیاد تلف نکنید و بعد از گذشت یکی دو روز تماس بگیرید.

قبل از تماس، یک پیام متنی بفرستید

شاید شرایطی وجود داشته باشد که نتوان در تایم هایی که بالا ذکر شد با او تماس گرفت. در این شرایط می توانید به او از شبکه های مجازی با به صورت اس ام اس به او پیام دهید و جویای وقت خالی او باشید و از زمان تایم خالی و استراحت او باخبر شوید و به او بگوید من در آن زمان به تو زنگ میزنم تا او هم آمادگی لازم را داشته باشد.

نفس عمیق بکشید

اگر به آن دختر علاقه داشته و بخواهید یک مکالمه خوب با او داشته باشید، کمی اضطراب کاملا طبیعی است. برای آن که پشت تلفن دست و پای خود را گم نکنید، قبل از تماس گرفتن چند نفس عمیق بکشید. این کار باعث می شود تا آرام شده و مکالمه خوبی داشته باشید.

این مورد کاملا طبیعی است که شما قبل از تماس تلفنی استرس و اضطراب داشته باشید. این مورد بین مردم جامعه طبیعی است به خصوص گر فرد مقابل دختر یا پسر مورد علاقه مان باشد. در این شرایط برای کاهش استرس قبل از تماس تلفنی می توانید چند نفس عمیق بکشید که به کاهش استرس شما کمک زیادی می کند.

 

شروع صحبت تلفنی

به گرمی با او سلام و احوال پرسی کنید

تاثیری که یک سلام و احوال پرسی درست و حسابی و گرم روی طرف می گذارد بی نظیر است. اگر او را از قبل میشناسید یک سلام و حال جویی گرم کفایت می کند و تاثری که باید را می گذارد اما اگر تازه و اولین بار است که با او تماس گرفته اید سلام کنید و نام خود را بگویید و بحث را شروع کنید. چند نمونه شروع گفت و گو را برای شما در ادامه بیان کردیم

 • مناسب برای زمانی که او را از قبل میشناسید: سلام میترا جان. خوبی ؟ حالت چطوره
 • اگر به تازگی با او آشنا شده اید، : سلام میترا خانم خوب هستید؟ من علیرضا هستم دیروز جزوه شیمی رو ازتون گرفته بودم.

درباره موضوعاتی که به آن ها علاقه دارد صحبت کنید

صحبت کردن درباره وضعیت جوی برای هیچ کس جالب نیست و جزو مسائل حوصله سر بر است. سعی کنید سمت سوی گفت و گو را به سمت علایق های او پیش ببرید این کار سبب می شود او هم با عشق و علاقه در بحث شرکتن کند و آن را ادامه دهد. این کار سبب ایجاد حس خوب در او می شود و با خود می گوید که او به علایق من اهمیت می دهد.

 • برای مثال می توانید بگویید: “گفته بودی والیبال دوست داری. بازی دیشب رو دیدی؟”
 • می توانید درباره مسائل زندگی او نیس صحب کنید:“دیروز امتحان زبان داشتی. درسته؟ خوب بود؟”

سوال هایی بپرسید که نتواند آن ها را با بله و نه جواب بدهد

اگر می خواهید مکالمه طولانی مدت و روانی داشته باشید و یک دفعه مکالمه قطع نشود از پرسیدن سوال هایی که جواب ا« ها فقط بله یا خیر است خودداری کنید. چون بله و خیر ها تاثیر منفی در مدت زمان تماس شما می گذارند و تماس زود تر پایان میابد

 • برای مثال، به جای اینکه بپرسید “از فیلم خوشت اومد؟” بپرسید “از کدوم قسمت فیلم بیشتر خوشت اومد؟”.

به حرف های او گوش دهید

اگر به صورت پی در پی صحبت کنید و هیچ زمانی و فرصتی ندهید تا او هم حرف های خود ر بزند حس بدی به او دست می دهد اما اگر خلاف این را عمل کنید تاثیر زیادی رو او می گذارد و این گونه به نظر می رسد که نظر و صحبت های او برای شما اهمیت زیادی دارد.

 • برای مثال اگر در حل تعریف کردن داستان یا ماجرایی است در باره آن داستان سوال هایی بپرسید ( واقعا؟ جدا اینطوری شد و … )

به اصل مطلب بپردازید

درست است که شما باید کمی در مورد علایق و اتفاقات زندگی او صحبت کنید، اما گفتگو را از دست ندهید. لطفا بعد از کمی صحبت در باره حاشیه ها و مطالب جزئی، دلیل اصلی خود برای تماس گرفتن را بیان کنید در این موارد نیز مطمئن باشید از سمت طرف مقابل مورد استقبال قرار خواهید گرفت.

 • برای مثال می توانید بگویید: “زنگ زدم ببینم می تونی فردا شب بیای بیرون؟”
 • یا مثلا می توانید بگویید: “زنگ زدم چند تا بخش که از امتحان حذف شده رو ازت بپرسم.”

جذاب بودن در پشت تلفن

صدای خود را عمیق کنید

اگر می خواهید در پشت گوشی خود جذاب به نظر برسید، صدای شما باید شما را با اعتماد به نفس و پر جذبه نشان دهد. برای این کار صدای خود را کمی پایین بیاورید تا حالت جیغ جیغی و لرزش نداشته باشد . در عین حال بلند صحبت کتید  تا او بتواند هر آنچه شما می گویید بشنود.

آرام و شمرده صحبت کنید

وقتی عصبی هستید، ممکن است تند تند صحبت کنید. اما اگر می خواهید در پشت تلفن جذاب باشید، سرعت حرف زدن خود را کاهش داده و شمرده صحبت کنید. این کار باعث می شود تا اعتماد به نفس شما بالاتر به نظر برسد؛ که تاثیر زیادی بر جذابیت تان دارد.

در زمان هایی که اعصاب ندارید و کمی عصبی هستید به تبع آن بلند تر و تند تر صحبت می کنید صحبت می کنید. اما سعی کنید تا جایی که امکان دارد شمرده و رسا صحبت کنید. ایگونه صحبت کردن در افزایش جذبه شما کمک بسزایی می کند

از او تعریف کنید

وقتی می خواهید قلب یک دختر را به دست آورید، بهتر است کاری کنید که حس خوبی نسبت به خودش پیدا کند. از چیزهایی که درباره او دوست دارید تعریف کنید. البته همیشه صادق بوده و با تعریف های بی دلیل، فضا را بی معنی نکنید.

یک نکته کلیدی برای  به دست آوردن قلب دختر تعریف از خود و ایجاد حس خوب در او است. از چیز هایی که در او دوست دارید بگویید اما به یاد داشته باشید که زیاده روی نکنید چون زیاده روی زیاد در این دسته از موارد می تواند تاثیر برعکسی رو او بگذارد.

 • برای مثال بگویید: “اون روز می خواستم بهت بگم … که با اون لباس آبیه واقعا خوشگل شده بودی.”
 • در هنگام تعریف کردن، فقط ویژگی های فیزیکی او را مد نظر قرار ندهید. اگر از شوخ طبعی، هوش، مهربانی و یا دیگر خصوصیات او خوشتان می آید، حتما این موضوع را به او بگویید.

 

در مورد موضوعات عادی صحبت کنید

اگر می خواهید پشت تلفن خوب به نظر برسید، باید در مورد مسائل عادی صحبت کنید و از مسائل جدی مانند بیماری فلان کس یا تعدیل نیرو در فلان اداره پرهیز کنید چون زیاد جالب نیست و بعد از چند دقیقه حوصله سر بر می شود یا عوض آن در مورد موضوعات جذاب صحبت کنید.

پایان تماس

بگویید که از صحبت کردن با او لذت بردید

 

برای این که پایان گفت و گوی شما به یاد ماندنی باشد و پایان خوبی داشته باشد به او بفهمانید که از این که با او صحبت کرید خوشحال هستید و مکالمه لذت بخشی داشتید و مشتاق هستید دوباره با او صحبت کنید

وقتی در حال پایان دادن به مکالمه هستید، می بایست او را متوجه کنید که از زمانی که برای صحبت کردن با شما گذرانده متشکر هستید. به او بگویید که از این مکالمه لذت برده و دوست دارید باز هم با او صحبت کنید.

 • برای مثال بگویید: “خیلی خوب شد که تلفنی صحبت کردیم. بازم باید از این کارا بکنیم.”
 • یا مثلا بگویید: “صحبت خیلی خوبی بود. فردا سر ناهار ادامه اش می دیم.”

یک خداحافظی گرم داشته باشید

در پایان مکالمه باید با او خداحافظی کنید؛ چه بهتر که این خداحافظی، گرم و صمیمی باشد. با توجه به زمانی که با او صحبت می کنید می توانید بگویید “شب خوبی داشته باشی” یا “عصرت بخیر”. حتی می توانید صمیمی تر بوده و بگویید “می بینمت” یا “مراقب خودت باش”. گرم خداحافظی کنید تا او نیز متوجه شود که این حرف ها را از ته دل می زنید.

همانطور که مکالمه را به صورت گرم شروع کردید به تبع باید به همان اندازه هم گرم به پایان برسانید.  شروع و پایان یک مکالمه همیشه در یاد می ماند و تاثیری که می گذارد زیاد است.

نکات

 • اگر او با شما تماس گرفت و شما مشغول بودید و امکان جواب دادن به او را نداشتید حتما در اولین فرصت به او زنگ بزنید.
 • پشت تلفن زمان خوبی برای سوال پرسیدن است، زیرا او متوجه می شود که به بیشتر شناختن او علاقه مند هستید. اما تعداد و نحوه سوال های شما نباید به گونه ای باشد که احساس کند در یک مصاحبه کاری نشسته و یا در حال بازجویی شدن است.
 • یکی از بهترین جاها برای شناخت طرف مقابل پشت تلفن است. پرسیدن سوال های شخصی در باره او بسیار دلپسند است زیرا او چنین فکر می کند که برای شما مهم است و دوست دارید در باره او بیشتر بدانید ولی در پرسیدن سوالات حد وسط را رعایت کنید تا حس نکند در وسط یک محسابه کاری نشسته یا در یک اتاق بازجویی قرار دارد.
 • همچنین در پایان مکالمه می توانید زمان بعدی تماس خود را نیز اعلام کنید یا حتی اگر هم شماره او را تازه گرفتید می توانید بگویید که مثلا جمعه صبح با تو تماس خواهم گرفت.

گفت و گوی تلفنی

در این بخش یک گفت و گوی تلفنی را برای شما آماده کردیم که می توایند الگو برداری کنید اما به یاد داشته باشید شوخی هایی که در این ویدیو انجام می گیرد برای زمان بعد از جذب است. به این نکات توجه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی  و آموزش چگونگی گفت و گو در پشت تلفن را بیان کردیم و تمام نکات آن را از همه جوانب مورد بررسی قرار دادیم. شما الان قادر هستید یک مکالمه خوب و حرفه ای داشته باشید.

تجربیات شما در این زمینه چیست با ما و سایر کابران به اشتراک بگذارید همچنین برای دریافت مشاوره می توانید با علیرضا نیکنام در تماس باشید.

درباره “چگونه پشت تلفن با جنس مخالف صحبت کنیم” بیشتر بخوانید:

2 یک نظر

 1. حامد صادقی پاسخ

  ایولا، بسیار درجه یک و فوق العاده بود راهکارهای درمان پر حرفیتون،
  یکی از معایبی که پر حرفی برای افراد دارد این است که دیگران نمی توانند به خوبی منظور آنها را متوجه شوند و همین سبب عدم ارتباط حیح افراد پر حرف با دیگران خواهد شد و نتایج چندان مناسبی پدید نخواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.