تمام شریک های زندگی مشکلاتی را تجربه می کنند خصوصا در اوایل زندگی اختلافاتی پیش می آید، اما گاهی این مشکلات بیشتر از یک شخص نشات می گیرد و طرف دیگر هر چقدر تلاش می کند نمی تواند با همسر خود ارتباط بگیرد.

طرز برخورد با ادم نفهم

متاسفانه اکثر ما در زندگی افراد غیر منطقی را دیده ایم. این افراد بی نظیر در محل، خانه و مکان های دیگر دیده می شود. اگر ما نمی دانیم چگونه با افراد غیر منطقی برخورد کنیم باید یاد بگیریم بهترین رفتار با این افراد چیست؟ در ادامه، ما استراتژی های کلیدی برای چگونگی مقابله با افراد غیر منطقی را افزایش می دهیم. به یاد داشته باشید که این راه حل ها به طور کلی هستند و ممکن است انطباق کامل با همه اشخاص نداشته باشند و شما باید راه حل مناسب برای حل هر مشکل را پیدا کنید. اگر نتوانستید راه حل مناسب هر شخص را پبدا کنید می توانید از یک مشاور رابطه کمک بگیرید.

طرف صحبت در این مقاله با خانم ها است تا یاد بگیرن با مردان نفهم چگونه رفتار کنند.

طرز رفتار با مردان

طرز رفتار با مردان

ابتدا بهترین طرز رفتار با مرد ها را در این قسمت توضیح داده ایم.

 1. به علایق او احترام بگذارید و او را همراهی کنید.

اگر علاقمند به ورزشی است سعی کنید خود را مشتاق حتی طرفدار آن نیز نشان دهید. می توانید در حین انجام کار های خود در مورد نتایج یا اتفاقاتی که در بازی یا مسابقه افتاده است سوال بپرسید. مردان از این کار به شدن هیجان زده می شوند و می توانید با این کار به یکدیگر نزدیک تر شوید

 

 1. جشن هایی متعلق به او بگیرید.

اکثر مردان حتی در مورد تاریخ تولد خود فکر نمی کنند، شما می توانید آن را خوشحال و شگفت زده کنید، تنها با گرفتن یک مهمانی. این یک اثر عاشقانه در ذهن او خواهد شد. متاسفانه، اکثر خانم ها نمی دانند سورپرایز کردن شوهر، برنامه ریزی برای مهمانی می تواند همسرانشان را شاد کنند.

 

 1. آن را در روابط با دوستان پسر خود راحت کنید.

این مشکل همواره باعث ایجاد مشکلاتی بین زن و شوهر می شود، بدون شک، همه مردان دوست دارند از زمان هایی را با دوستان خود بگذرانند، باور کنید این طبیعی بوده و همان طور که برای شما یک نیاز است که گه گاهی دوستان خود را ببینید آن ها هم به دیدار هم نیاز دارند.

آن ها حتی به مدت چند ساعت به آن نیاز دارند، بدون مسئولیت های زندگی با دوستان خود دیداری تازه کنند، به طوری که با شکایت و گله کردن تنها موقعیت را بد تر می کنید. شما با اجازه دادن به تفریح کردن آن ها و داشتن رفتار های ملایم تنها باعث بهتر شدن رابطه خود و درک متقابل می شوید تا آن ها هم در موقعیت های مشابه شما را درک کنند.

 

 1. زمانی را برای تماشای فیلم بگذارید.

حقیقت این است که اکثر مردان اوقات فراغت خود را دوست دارند در مقابل تلویزیون استراحت کنند و بگذرانند، همراهی کردن شما برای دیدن فیلم و برنامه های دلخواه هر دو می تواند باعث سرگرم شدنتان با هم و داشتن اوقات خوشی را خواهید داشت. در صحنه های هیجان انگیز یا سرگرم کننده، خود را هیجان زده به آن ها را نشان دهید و احساسات خود را به او نشان بدهید. وقت خود را برای انجام این کار بگذارید و سعی نکنید پشت خود را تکان دهید.

 

 1. با وعده غذایی مورد علاقه اش، آن را شگفت زده کنید.

درست است که خانم ها همیشه غذا درست می کنند، اما گاهی اوقات، با غذا خوردن در یک میز چیده شده رویایی باعث ایجاد احساس خوبی در همسرشان می شوند. این نه تنها آن را خوشحال می کند، بلکه نشان می دهد او برای شما چقدر با ارزش است.

این فقط نمونه های کوچک جذابیت است. به طور خلاصه، بهترین راه درک متقابل است. سعی کنید همیشه خوشحال و قدرتمند به نظر بیایید، به این دلیل که بسیاری از مردان، زنان و دخترانی که گاهی اوقات در رفتار خود را پر قدرت و قوی خود نشان می دهند نسبت به زنان ضعیف و .. رفتار می کنند دوست دارند.

هنگام انجام این نکات، رابطه خود را هر روز قوی تر و بهتر از قبل کنید و این کار باعث می شود همسرتان نیز برای بودن با شما تایم بیشتری صرف کند.

شوهر بی تربیت

طرز رفتار  شوهر بی تربیت

خشم یک احساس طبیعی است که همه افراد در زندگی خود آن را تجربه کرده اند، اما گاهی اوقات یک عاملی که مخرب است تاثیر بسیار بدی دارد و در زندگی خانوادگی اغلب زنان با آن مشکل دارند.

نحوه برخورد با همسر بی تربیت، پرخاشگر و بد دهن، مشکلی است که بسیاری از افراد با آن سر و کله دارند. زیرا این عادات رفتاری هر روز تکرار می شود و ممکن است هر روز بیشتر از روز قبل شود. چنین افرادی با کوچک ترین سوژه، رفتار سریع، جزئی و .. عصابی می شوند و شروع به بد دهنی می کنند.

اگر همسرتان این گونه رفتار می کند، ممکن است احساس بی احترامی و خجالت کنید زیرا همسرتان به طور نامحدود علیه شما رفتار می کند. اما چگونه با چنین افرادی برخورد کنیم؟ خانم‌ هایی که همسرانی با این رفتار ها دارند در ادامه می توانند بهترین راه های برخورد بهتر با همسر بی تربیت و بد دهن را مطالعه کرده و یاد بگیرند.

کنترل کردن رفتار های خود

یکی از سخت ترین راه ها برای مقابله با رفتار های نادرست همسر، کنترل کردن خویش یا به اصطلاح خود کنترلی است. به عنوان همسر یک فرد بد و بد دهان، باید کنترل شدیدی بر رفتار، زبان و عقل خود داشته باشید. زیرا کوتاهی و لجبازی در این شرایط باعث می شود این رفتار در شما نهادینه شود و در آینده کنترل آن سخت تر خواهد شد. علاوه بر این، احترام بین شما و همسرتان از بین می رود.

دور نشدن از موضع خود

از نظر احساسی سعی بر این داشته باشید تا فردی غیرقابل نفوذ به نظر بیایید و هرگز از موضع خود عقب ننشینید. اگر این موضوع در مورد رفتار خشونت آمیز همسرتان در خارج از خانه و در روابط دوستانه و خانوادگی صدق می کند و شما را به شدت ناراحت می کند، باید در زمان مناسب و با لحنی صمیمانه با او صحبت کنید.

به جای این که او را به خاطر رفتار بدش سرزنش کنید، احساسات خود را در مورد رفتار او بیان کنید. در گفتار خود مانند یک بزرگسال عاقل، محترم و محتاط باشید. به جای این که او را به خاطر رفتار نادرستش سرزنش کنید، به او بگویید که در مورد رفتارش چه احساسی دارید. با همسرتان در مورد تاثیرات منفی بد دهان بر زندگی مشترکتان صحبت کنید و با لحنی مناسب سعی در قانع کردن او داشته باشید.

ترک کردن فضای متشنج

زمانی که همسرتان می خواهد شروع به بد رفتاری مانند بد دهنی و استفاده از کلمات نا مناسب با شما کند، سعی کنید موقعیت فعلی خود را رها کنید. زیرا ممکن است نتوانید خشم خود را کنترل کنید. به همین دلیل گفتگوی خود را به زمان دیگری موکول کنید. این زمان به شما و همسرتان این فرصت را می دهد که از خشم و عصبانیت فاصله بگیرید و به درستی با یکدیگر برخورد کنید.

به یاد آوردن زمان های خوب

رفتار عاشقانه و به یاد ماندنی خود و همسرتان را هم خود به یاد آورید هم به همسر خود یاد آوری کنید. روز هایی که با عشق با هم رفتار می کردید قطعا نشانه ای از عصبانیت یا توهین بین شما نبود. باید سعی در حفظ عادات خوب در طی زمان کرد به طوری که عادات خوب نباید در طول سال ها تغییر کند.

وقتی با همسرتان با احترام و ملاحظه رفتار می کنید، شانس خود را برای پاسخ مثبت و محبت آمیز افزایش می دهید. هر زمان که رفتار شوهرتان شما را ناراحت کرد، می توانید کلمات خود را طوری تغییر دهید که منعکس کننده روز های خوب گذشته باشد. این رفتار خوب را ادامه دهید تا نتایج عالی را ببینید.

سعی کنید دلایل رفتار بد همسر خود را پیدا کنید

در این مواقع از خود بپرسید چرا همسرتان از دست شما عصبانی است؟ یافتن پاسخ این سوال ممکن است به شما در یافتن راه حل کمک کند. اگر پاسخ این سوال را پیدا نکردید، از همسرتان بپرسید که آیا دلیل عصبانیت او شما هستید؟ و اگر جواب مثبت بود بپرسید که کدام رفتار تان باعث این اتفاق شده است.

البته این سوال را باید زمانی که همسرتان آرام است با رفتاری دوستانه و مهربان پرسید. هنگام صحبت، به جای کلمه «شما» از «من» یا «ما» استفاده کنید، به عنوان مثال، به جای گفتن «اخیرا خیلی بد رفتاری کرده ‌اید» بگویید: «اختلافات زیادی داشتیم در این اواخر یا از موضوعی ناراحت بودم که دوست دارم با هم حلش کنیم.»

رفتار خود را زیر نظر داشته باشید

در برخورد با همسرتان مراقب رفتار و گفتار خود باشید. هرگز توهین، تهدید، سرزنش، تحقیر و پرخاشگری نکنید. در هنگام دعوا بلند تر از همسرتان صحبت نکنید و در این مواقع صبر کنید تا ذهنتان آرام شود سپس به ادامه صحبت با آرامش بیشتری بپردازید. هرگز فحش و ناسزا نگویید زیرا اوضاع را بد تر می کنید و موضوع بحث فراموش می شود و باعث می شود دلایل ناراحتی طرفین افزایش یابد و از آن به بعد فقط توهین رد و بدل می شود. در صورت امکان موضوع را تغییر دهید.

به عواقب رفتار های خود فکر کنید

رفتار های بد شما عواقب بدی دارد، پس باید همواره به عواقب تمام رفتار های خود فکر کنید. بد رفتاری و توهین، اعتبار و احترام شما را تضعیف می کند و روابط شما را با دیگران به خطر می اندازد. این رفتار ها شرایط را بحرانی تر می کنند.

رفتار خود را کنترل کنید زیرا بسیاری از زوج ها با هم بحث می کنند و دلیل آن این است که کنترلی بر احساسات و رفتار خود ندارند. گاهی زوجین با واکنش های نامناسبی مانند بی تفاوتی، پرخاشگری و خشونت، ناخواسته رفتار نادرست یکدیگر را تحریک می کنند. پس آرام باشید، روش هایی مانند تنفس عمیق، نوشیدن آب، ترک محیط، پیاده روی و شستن دست و صورت برای کاهش عصبانیت بسیار مفید است.

از دیگران درخواست کمک کنید

از خود محافظت کنید، اگر رفتار نامناسب همسرتان دائما تکرار می‌ شود و شما را آزار می ‌دهد، ممکن است شریک زندگی‌ تان نیز تمایلی به تغییر رفتار خود نداشته باشد یا احساس کنید که او از نظر عاطفی بسیار بد عمل می کند و احتمالا در آینده آسیب ‌های دیگری را متحمل خواهد شد. بهتر است با یک مشاور صحبت کنید.

مرور روز های خوب رابطه تان

همه زوج ها در طول زندگی مشترکشان یک نقطه عطف در روابط عاطفی خود دارند، این نقطه عطف شامل یک لحظه مشترک در زندگی یک زوج است. از خاطرات ملاقات و اولین دیدار ها و اتفاقاتی که در آن زمان افتاده بوئ با همسرتان صحبت کنید، زیرا این کار باعث تکرار دوباره آن لحظه ها و شویق به انجام دوباره رفتار ها برای همسرتان می شود و سعی می کند تا حد بیشتری از شما حمایت کند. از همسرتان به خاطر تمام اتفاقات خوبی که افتاده قدردانی کنید. او باید درک کند که زندگی مشترک برای هر دوی شما ارزشمند است، بنابراین هر دوی شما باید برای حفظ آن تلاش کنید.

رفتار مناسب با شوهر نفهم

رفتار مناسب با شوهر نفهم

حتی اگر همسرتان یک مریخی واقعی باشد، با چند ترفند ساده می توانید او را بهتر بشناسید و از رفتارش رمزگشایی کنید. حتماً می خواهید بدانید همسر شما واقعا از حرف ها و حرکاتش چه معنایی دارد;  پس بهتر است کمی بیشتر وارد دنیای مردانه شوید و بفهمید رفتار شما چه تاثیری بر همسر و رفتار او دارد. قبل از هر چیز باید تمام تصورات رایج خود را در مورد مردان و رفتار آنها کنار بگذارید و در جهت کسب شناخت واقعی و منطقی از همسرتان قدم بردارید.

پیش‌داوری ممنوع!

فرضیات بیهوده را کنار بگذارید. هرگز نگویید: مرد ها این را می خواهند، مرد ها نمی فهمند و … نمی توانید او را به خاطر تفاوت در نحوه بیان احساسات، رفتار و حتی نحوه تصمیم گیری آن ها سرزنش کنید. به جای اینکه بفهمید در مورد آن چه باید بکنید، سعی کنید همسرتان را بشناسید. اگر به او محبتی می کنید و هیچ بازخوردی دریافت نمی کنید، به جای تکرار این حرکات، سعی کنید ببینید نحوه ابراز عشق او چگونه است. ببینید راه و روش او چگونه است شما هم سعی کنید به آن مدل محبت و عشق خود را به او نشان دهید.

تفاوت ‌ها را بپذیرید

مردان و زنان متفاوت هستند و یکی از راه‌های درک رفتار مردانه این است که واقعا تفاوت را بپذیرید. به عنوان مثال، مردها زیاد در مورد احساسات خود صحبت نمی کنند و اغلب حتی وقتی این موضوع را به آن ها می گویید، عکس العمل دلخواه را دریافت نمی کنید یا مردها ترجیح می دهند پس از بازگشت از سر کار چند دقیقه تنها بمانند، بنابراین در این مورد ، اگر اصرار به صحبت کنید، قطعا جواب مورد انتظار را نخواهید گرفت. این تفاوت ها را بپذیرید و بر اساس آن تفاوت ها درباره همسرتان قضاوت کنید.

جرقه‌ ها را بزنید

رابطه خود را با پرسیدن یک سوال شروع کنید. بسیاری از مردان تمایلی به شروع گفتگو ندارند. این بدان معنا نیست که آنها منزوی یا خودخواه هستند و نمی دانند چگونه با مردم ارتباط برقرار کنند، بلکه این تنها یکی از تفاوت هایی است که باید به آن توجه کنید. اگر می خواهید شوهرتان در رابطه شما فعال باشد، او را هل دهید و سپس تماشا کنید که در مسیری که شما انتخاب کرده اید می رود. کلید شما فقط یک سوال است، بنابراین هر زمان که دیدید چیزی برای گفتن بین شما وجود ندارد از این کلید استفاده کنید.

او همین چیزی است که هست

ساده ترین راه برای شناخت مردها حرف آنهاست. در حالی که خانم ها گاهی از یک کلمه ساده استفاده می کنند و انتظار دارند همسرشان تهدید یا معنای پیچیده ای را از آن استخراج کند. مردها هرگز به آ  ن سمت نمی روند. آنها چیزی را می گویند که واقعاً می خواهند بگویند. اگر بگوید خسته است، پس خسته است.

اگر بگوید دوستت دارد، پس دوستت دارد، بنابراین اگر چیزی گفت که شما متوجه آن نمی شوید، به جای تلاش برای رمزگشایی، از او بخواهید که منظورش را بیشتر توضیح دهد. ابهامات را حتما با توضیحات تکمیلی برطرف کنید.

پیش‌ بینی كنید

با واکنش های همسرتان نسبت به رفتارتان و همچنین مشکلاتی که در زندگی تان ایجاد می شود، آشنا شوید. چه رفتاری او را دیوانه می کند و چه حرف هایی می تواند او را کاملا آرام کند. ممکن است کمی طول بکشد، اما اگر به واکنش های همسرتان دقت کنید، می توانید به سرعت عصبانیت او را کاهش دهید و زندگی خود را به جلو ببرید تا او احساس آرامش بیشتری کند و عاشق شما شود.

به جای او حرف نزنید

بگذارید خودش را آنطور که می خواهد توصیف کند. اگر هر زمانی حرفش را قطع کنید یا سعی کنید جمله ای را تمام کنید، هرگز او را نخواهید شناخت. این نه تنها زمانی اتفاق می‌افتد که او مستقیما در مورد خودش و احساساتش صحبت می‌کند، بلکه می‌توانید دیدگاه او را نسبت به زندگی در همه زمان‌ هایی که درباره اجتماع، کار، دوستان، خانواده و خودش صحبت می‌کند و همچنین این که واقعا چه کسی است، درک کنید.

رویا بافی نكنید

ممکن است با همسرتان ازدواج کرده باشید که انتظار دارید روزی تغییر کند و پس از ازدواج از او بخواهید که تغییراتی در شغل، درآمد، رفتار یا حتی ظاهرش ایجاد کند. اگر همسرتان برای جلب رضایت شما حاضر به انجام هر کاری است، ممکن است درخواست شما را بپذیرد و قولی برای ایجاد تغییرات بدهد، اما به محض اینکه همسرتان به هیچ یک از وعده هایش عمل نکند، زندگی شما به سمت پایین می رود.

تعجب می کنید که چرا وقتی نمی تواند به قول خود عمل کند، مدام به شما وعده آینده ای متفاوت می دهد؟ اگر قصد ازدواج دارید یا ازدواج کرده اید، باید همسرتان را همان طور که هست بپذیرید. او ممکن است در طول زمان جزئیات را تغییر دهد، اما شما هرگز نمی توانید ویژگی های شخصیت اصلی یا سبک زندگی او را به شدت تغییر دهید.

او اعتراف نمی‌كند

همه مردان اینگونه نیستند، اما بسیاری از اعتراف به اشتباهات و شکست های خود می ترسند. اگر همسرتان مرتکب اشتباهی شد و عذرخواهی برایش سخت بود، تصور نکنید که او متوجه اشتباهش نشده است او فقط نگران از دست دادن قدرت خود در مقابل شما است. سعی کنید بعد از آرام شدن جو بین شما و همسر تان، گاهی به او بگویید که او را می بخشید ولی گاهی نیاز به شنیدن کلمه متاسفم و عذرخواهی دارید، همین جملات ساده می تواند اعتماد شما را به منطق او افزایش دهد، اما هرگز در هنگام بروز تنش دعوا نکنید.

مردها ریزبین نیستند

زیاد به اطلاعاتی که درباره افراد به شما می دهد تکیه نکنید. مردان هرگز نمی توانند به اندازه زنان دقیق باشند، بنابراین برخی از اطلاعاتی که برای شما حیاتی هستند ممکن است از نظر مردان به آن ها مربوط نباشد و از گفتن آن امتناع کنند.

سعی کنید توصیفات او از افراد و موقعیت ها را به عنوان پیش  زمینه در ذهن خود نگه دارید و تا زمانی که خودتان آن افراد یا موقعیت ها را تجربه نکردید، آن ها را قضاوت نکنید. ما نمی گوییم که آن ها همیشه اشتباه می کنند، فقط معتقدیم که آن ها به بسیاری از جزئیاتی که برای شما مهم و ارزشمند هستند، توجه چندانی ندارند و برای آن ها ظاهر داستان، تمام ماجراست.

شوهری که پشت زنش نیست

گاهی می بینیم که مردی به همسرش کم توجهی می کند، در مواقعی که مجبور است از همسرش دفاع کند و پشت سر او بایستد تا به همسرش نشان دهد که می تواند به او تکیه کند، همیشه کسی هست که از او حمایت کند و همسرش را به این کار تشویق کند اما دریغ از یک حمایت.

بسیاری از زنان این وضعیت را کاملا درک می کنند و حتی برخی از آن ها انگیزه و علاقه خود را به همسر خود از دست می دهند و به زندگی خود ادامه می دهند. اما راه حل چیست؟ چگونه به این مردان نشان دهیم که رفتارشان اشتباه است و باید در رفتار خود تجدید نظر کنند؟

چگونه مردان را متوجه اشتباهشان کنیم

چگونه مردان را متوجه اشتباهشان کنیم

با شوهر زبون نفهم چیکار کنم؟ آیا آن ها در برابر درک شما مقاومت می کنند؟ گاهی بعضی از مرد ها خود را به نفهمی می زنند، اما در این میان عده ای هم هستند که واقعا متوجه رفتار بد خود نمی شوند و برای فهمیدن باید به زبان آن ها صحبت کنید. انسان ها مانند در هایی هستند که هر کدام کلید و زبان خاص خود را دارند. اگر نمی توانید در مورد آن با همسرتان صحبت کنید، به احتمال زیاد زبان همسرتان را نمی دانید.

در ابتدا، بهتر است زمان مناسبی را برای صحبت با همسر خود در نظر بگیرید و بهتر است زمانی را انتخاب کنید که هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی آماده برای گوش دادن باشد. مهم ترین و تعیین کننده ترین نکته در مواجهه با این مشکلات، توانایی گوش دادن است که شاید نیمی از راه حل باشد.

نکات زیر به هنر گوش دادن به یکدیگر می پردازد، زیرا معتقدیم تا زمانی که راه را برای گوش دادن به رشته های همدیگر ببندیم و فقط رشته های خودمان را بفهمیم، مشکلی حل نمی شود.

 1. صمیمانه به حرف ‌های همسرتان گوش کنید

سعی کنید به دنیای همسرتان گوش دهید و آن را از چشم او ببینید. یعنی با روشی غیرتدافعی و غیررقابتی از خود بپرسید که همسرم چه چیزی را برای من توضیح می دهد و چه چیزی را در حرف خود مورد تاکید قرار می دهد. سعی کنید بعد از مدتی صحبت های همسرتان را خلاصه کنید. با این کار، همسرتان متوجه می شود که شما کاملا به حرف های او گوش می دهید و تشویق می شود که صحبت کند.

 1. استفاده از فن معاوضه

زوج ها اغلب بدون این که بدانند دعوا سر چیست با هم دعوا و مشاجره می کنند و اغلب بدون این که دیدگاه همسرشان را بفهمند با او مخالفت می کنند. هدف از این روش کمک به شنیده شدن و دیدن صحبت های همسرتان است. به این ترتیب، هنگامی که در مورد چیزی بحث می کنید و یکی از شما ناراحت یا عصبانی می شود، شما یا همسرتان متوقف می شوید و موقعیت خود را به عنوان یک گوینده یا شنونده تغییر می دهید، بنابراین از تحمیل دیدگاه خود دست می کشید و پا به دنیای همسرتان می گذارید. این کار باعث کاهش تنش بین شما و همسرتان می شود و روند طبیعی گفتگو را بدون هیچ عصبانیتی دنبال خواهید کرد.

 1. استفاده از فن خلع سلاح

این به شما کمک می‌کند تا به جای دفاع از آن چه گفته‌ اید، روی صحبت‌ های همسرتان تمرکز کنید و در نتیجه تعارض را حل کنید. در این تمرین، شما به نوبت حقیقت دیدگاه همسرتان را که صمیمانه می پذیرید، کشف کرده و آن را به گونه ای مهربانانه و متقاعد کننده می پذیرید. این به شما کمک می کند تا مسائل اصلی را که شما یا همسرتان را آزار می دهد شناسایی کنید و از گفتگو های حاشیه ای اجتناب کنید.

 1. ناراحتی خود را آشکار کنید

یکی از راه های پایان دادن به نزاع این است که برای نشان دادن زخم های عاطفی خود از پنهان کردن ناامیدی خود دست بردارید. می توانید بگویید: «من واقعا ناراحتم»، «سردرد دارم»، «استرس دارم»، «می ترسم» یا «احساس می کنم کمی خسته و کوفته هستم».

 1. اعلام آتش‌ بس کنید

راه دیگر درخواست صریح آتش بس است. می‌ توان گفت: «می‌ توانیم کمی استراحت کنیم؟»، «این دعوا به جایی قرار نیست برسد»، «نمی‌ توانم ادامه دهم، باید کمی استراحت کنم»، «چطور است کمی نفس بکشیم، استراحت کنیم؟» «آیا می توانیم بعدا حرف بزنیم، واقعا به آن نیاز دارم؟»

 1. فضای گفتگو را عوض کنید

روش بعدی ادامه مبارزه است، اما با تغییر شرایط. به عنوان مثال، با لحنی آرام بگویید: «لطفا می توانی کمی آرام تر صحبت کنی؟» «خوشحالم که در مورد آن صحبت کردیم، اما لطفا فریاد نزن». یا «آیا می توانی این کلمات را بدون هیچ قضاوتی تکرار کنی؟»

 1. اعتراف کنید که دعوا کردن بیهوده است

شما باید نظر خود را بگویید که دعوا شما را به جایی نمی رساند. مثلا بگویید: این مزخرف است، درست می گویم؟ ما در حال هدر دادن زمان و انرژی هستیم. این طور نیست؟ یا چقدر باید در این مورد بحث کنیم؟

 1. از دید هم به موضوع نگاه کنید

گاهی اوقات می توانید سعی کنید مشکلات را از منظر دیگری ببینید و در نتیجه وضعیت را بهبود ببخشید. به عنوان مثال، بگویید: من متوجه نمی شوم چه می گویی کمکم کن بفهمم یا بگذار ببینم، من می توانم این را از دیدگاه تو ببینم.

 1. معذرت خواهی کنید

این می تواند بسیار موثر و اطمینان بخش باشد، اما وقتی در فکر «من درست می گویم، تو اشتباه می کنی» گیر می کنیم و آن را تکرار می کنیم، گفتن «متاسفم» بسیار دشوار می شود. به جای این که روی تصور اشتباه خود تمرکز کنید، می توانید بگویید: «مرا ببخش». من نمی خواستم به تو صدمه بزنم، من عذرخواهی می کنم. من خیلی تحت فشار بودم. منظور من چیزی که گفتم نبود، می خوای یک بار دیگر منظور خودمو واضح تر بگم؟ می توانم بفهمم که چقدر به تو آسیب زده است، لطفا مرا ببخش.»

و در آخر می توانید با کمک گرفتن از یک مشاوره رابطه، زبان یکدیگر را بهتر متوجه شوید.

درباره “نحوه برخورد با شوهر نفهم” بیشتر بخوانید:

2 یک نظر

 1. محمود علیزاده پاسخ

  سلام توی تستی که من دادم جزو اجتماعی ها بودم ولی من از شغل دبیری خوشم نمیاد می‌خوام برم تجربی ولی از خون میترسم چی کار کنم 😶😥
  دسته بندی ها
  – – – – – – – – اجتماعی83.33%
  – – – – – – – – جستجوگر50%
  – – – – – – – – قاعده مند50%
  – – – – – – – – متهوّر (جسور و سازنده)50%
  – – – – – – – – هنری25%
  – – – – – – – – واقع گرا33.33%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.