به تازگی ، من با یک دختر جوان مشورت کردم که از ناپدری خود باردار شده و به چالش های شدید و بزرگی از زندگی خود رسیده بود که به همین دلیل تصمیم بر این گرفتم تا در مورد این مسئله مقاله تحریر و مشاوره هایی درخور شرایط افرادی که در این چنین وضعیت قرار گرفته اند داده باشم.

کاملا ناخواسته از ناپدری خودم حامله شدم

اول از همه ، بدانید که برای هر دختر امکان پذیر نیست که چنین شرایطی را تجربه کند و به دلیل آن نباید احساس تنهایی کنید ، بنابراین تا حد امکان از افکار بد خودداری کنید و در مورد راه حل های پیش رو تمرکز کنید و فکر کنید چرا که در چنین شرایطی ، بیشترین احساساتی که بر فرد تأثیر زیادی گذاشته و حتی کاری را بیش از پیش نمی برد احساس گناه، غم و اندوه است.

احساس گناه در اثر بارداری ناخواسته از پدر ناتنی

معمولاً احساس گناهی که دختران در این مدت با خود در درون افکار و روح و روان خود حمل می کنند می تواند احساس گناه باشد که آری این احساس بر اساس گفته های خداوند صحیح است اما در حال حاظر به دلیل این که این عمل از سوی دختران ناخواسته است تاثیری بر نتیجه حال حاظر ندارد و باید از افکاری مانند من به خودم و خانواده ام خیانت کردم و اعتماد آنها را زیر سوال بردم تا حد امکان دوری کنند.

احساس-گناه-در-اثر-بارداری

اما مشکلی که اکنون با آن روبرو هستیم یک راه حل و نحوه حل آن است. با چنین افکاری نمی توان برطرف شد؟ آیا زندگی برمی گردد؟ نه ، پس بهتر است به دنبال راه چاره و راه حلی برای حل این مشکل با تفکر عمیق و مناسب باشید.

احساس غم و اندوه در اثر بارداری ناخواسته از پدر ناتنی

نکته دیگری که در این دوره در دختران رایج است ، احساس کوچک بودن و غم و اندوه است. وقتی یک دختر از چنین احساساتی برخوردار می شود ، به ذهن او می رسد که افکار دردناک چه کاری با این کودک بدون تکلیف انجام دهد ، هیچ کس با من ازدواج نخواهد کرد و من با مشکلات خانوادگی روبرو خواهم شد و من در کنار فرزندم خواهم ماند.

اما چنین افکار صحیح نیستند و کاملاً اشتباه هستند ، و چنین افکار در آن زمان طبیعی است و برای همه اتفاق می افتد. اما در چنین شرایطی ، دیگر نیازی به از دست دادن امید نیست ، با عصبی بودن و گریه، هیچ چیز قابل حل نیست ، باید برای حل آن چیز به دنبال راه حل باشد.

هنگام بارداری توسط ناپدری خود چه باید کرد؟

برای رهایی از این وضعیت باید راه حل های موجود را جمع آوری کنید و مناسب ترین را انتخاب کنید، ما تعدادی از راه حل ها را بررسی می کنیم که می تواند به همه کمک کند.

مشاوره-با-پزشک-در-اثر-بارداری

با یک مشاور صحبت کنید

صحبت با یک مشاور می تواند در اولویت نسبت به راه حل های دیگر باشد. می توانید وضعیت خود را با یک مشاور در میان بگذارید و بهترین راه حل ها را دریافت کنید.

به تبع ازدواج در این مورد کمترین رتبه را دارد که شما باید برای جلوگیری از آبروریزی های بعدی به این مورد کمترین فکر ها را بکنید. اما ازدواج اجباری در زمان حامله شدن از دوست پسر هم صرفا به دلیل حامله بودن هم کارساز نیست و در آینده می تواند سبب بروز اختلافات جدی شود که در آخر سبب جدایی می شود.

سقط جنین

سقط جنین یکی از روش هایی است که خوشبختانه یا متأسفانه می توانید به آن به عنوان راه حل نگاه کنید، این روش در بیشتر دخترانی که ناخواسته باردار می شوند بیشتر دیده می شود.

حامی داشته باشید

داشتن فردی که کاملاً بتوانید به او اعتماد کنید و با او احساس راحتی کنید و بتوانید رازهای زندگی خود را بدون ترس برای او فاش کنید، می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند. به عنوان مثال، یک دوست صمیمی یا یک خواهر یا برادر بزرگتر.

تصمیم گیری بر اساس فرهنگ خانواده

فرهنگ خانواده های ایرانی به گونه ای است که با چنین شرایطی موافق نیستند و آن را خلاف حیا و عفت می دانند و حتی برخی خانواده ها چنین چیزی را مایه شرمساری و ننگ در جامعه و خانواده می دانند.

اگر فکر می کنید با گفتن این موارد خانواده می تواند وضعیت را بدتر کند و رویکردی جدی در پیش بگیرد، می توانید به فکر راه حل های دیگری باشید. اما در چنین شرایطی آگاه سازی اعضای خانواده با روش های خاص با کنترل عواقب، یکی از بهترین روش هایی است که می توان انجام داد.

تصمیم-گیری-بر-اساس-فرهنگ-خانواده

برای آینده برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از راه های حل چنین موقعیت هایی برای دختران و زنان این است که پس از تصمیم گیری برای انجام اعمال بر روی جنین به آینده کاملاً منطقی فکر کنند، زیرا باید با عواقب و عوارض آن تصمیمات به بهترین نحو مقابله کرد و زندگی آینده خود را نجات داد و نباید با پیچیدگی های تصمیم خود زندگی کنید بلکه باید زندگی خود را به بهترین شکل بسازید.

مطالب مرتبط: 

از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم

از کجا بفهم دوست پسرم بهم خیانت می کند؟

از کجا بفهمیم دوست پسرمان خیانت می کند ؟

چگونه بفهمیم دختری قبلا دوست پسر داشته

کلام آخر

ما در مطلب بالا با علیرضا نیکنام به بررسی موضوعاتی مانند بارداری ناخواسته از ناپدری، شرایط و حالات مواجهه با این شرایط، بهترین روش های ممکن برای مقابله با این شرایط پرداختیم تا با مطالعه این مطلب اگر به چنین شرایطی دچار شدید بهترین مشاوره ها را داشته باشید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.