آیا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

آیا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

جدیدا رابطه مقعدی بسیار رواج پیدا کرده است و نقش فیلم های پورن و تبلیغات غربی را در این مورد نمی توان دست کم گرفت. زوجین بسیاری به فکر برقراری رابطه‌ مقعدی هستند و در این بین آقایانی که از همسر خود درخواست سکس مقعدی دارند بسیار زیاد است. اما بهتر است قبل از اینکه رابطه مقعدی داشته باشید از عوارض و خطرات احتمالی آن آگاهی لازم را داشته باشید و بعد تصمیم بگیرید که آیا باز هم می خواهید نزدیکی از مقعد داشته باشید یا خیر. در این مقاله از سایت علیرضا نیکنام بررسی می کنیم که رابطه مقعدی چه ضررهایی دارد؟

رابطه مقعدی چیست؟

در رابطه مقعدی؛ از مقعد به عنوان عضو جنسی استفاده می شود و با وارد کردن آلت تناسلی مرد، انگشتان یا اجسام خارجی در کانال مقعد برای لذت جنسی استفاده می شود.

مطلب مرتبط: آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

چرا رابطه مقعدی مضر است؟

با بررسی مکانیزم دستگاه گوارش بدن متوجه می شویم که مقعد دارای اسفنکتر داخلی و اسفنکتر خارجی است. برای خروج مدفوع در مرحله اول اسفنکتر داخلی به صورت غیر ارادی باز می شود اما اسفنکتر خارجی با اراده ما برای خروج نهایی مدفوع باز می شود و به این ترتیب زمانی که در محل مناسبی نبودید می توانید مدفوع خود را نگه دارید. رابطه جنسی از طریق مقعد و وارد کردن اجسام به داخل مقعد باعث می شود به اسفنکتر خارجی آسیب وارد شود و فرد نتواند به صورت ارادی آن را تحت کنترل داشته باشد. از نظر بیولوژیکی مقعد برای رابطه جنسی ساخته نشده است؛ بنابراین داشتن رابطه مقعدی بی ضرر نیست. در اسلام رابطه مقعدی حتی با رضایت زن؛ مکروه است و در پزشکی مورد نفی قرار گرفته است. چون مقعد حالت ارتجاعی ندارد؛ در صورت داشتن سکس مقعدی فشار زیادی به آن وارد می شود و امکان دارد صدمات زیادی به مقعد وارد شود .همچنین ممکن است بیماری های مقاربتی و عفونی برای طرفین رابطه ایجاد شود؛ ازطرفی چون مقعد مثل دهان و واژن نمی تواند مایع روان کننده تولید کند، در سکس مقعدی  به دلیل استحکاک و خشک شدن آسیب های زیادی به پوست مقعد وارد می شود.

مطلب مرتبط: رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

رابطه جنسی مقعدی (نزدیکی از عقب) چه ضرری دارد؟

رابطه مقعدی موجب بواسیر و تشدید آن می شود

ابتلا به بواسیر (هموروئید) و یا تشدید شقاق

بواسیر یا فیستوال از بیماری های شایع مقعد است که داشتن رابطه جنسی از پشت احتمال گشاد شدن عروق و ایجاد بواسیر را افزایش می دهد. همچنین اگر فرد بواسیر داشته باشد؛ داشتن رابطه از پشت منجر به خونریزی و درد زیادی می شود.

انتقال و جذب بیماری های عفونی آمیزشی

در صورت رابطه مقعدی اگر فرد دچار زخم مقعدی بوده یا نوک آلت مرد دچار بریدگی هایی باشد در معرض انتقال ویروس های جنسی مثل ایدز، هپاتیت، زگیل تناسلی، سوزاک و سیفلیس می باشد. حتما قبل از رابطه مطمئن شوید شریک جنسی شما بیماری آمیزشی نداشته باشد. این عارضه در افرادی که شریک های جنسی متعددی دارند از جمله مردان همجنس باز شایع تر است.

بی اختیاری مدفوع

اگر رابطه از مقعد به صورت مکرر انجام شود عضلات اسفنکتر خارجی مقعد شل شده و فرد دچار بی اختیاری مدفوع خواهد شد. تنها راه درمان آن جراحی دهانه رکتوم است.

رابطه مقعدی موجب بی میلی جنسی در زنان می شود

سرد مزاجی و کم شدن میل جنسی

۹۰٪ زنانی که رابطه از پشت دارند؛ ارضا نمی شوند و این مسئله باعث می شود نسبت به رابطه جنسی بی میل شوند و حس کنند فقط ابزاری برای رفع شهوت همسر خود هستند.

مطلب مرتبطچرا زنان به رابطه جنسی بی میل می شوند؟

عفونت مقعد (آبسته مقعدی)

مقعد محل عبور مدفوع حاوی باکتری است و اگر در رابطه مقعدی آسیبی به آن وارد شود؛ بستری مناسبی برای عفونت و آلودگی ها خواهد بود. این عفونت به صورت برآمدگی در دهانه مقعد ایجاد می شود، در صورت پیشرفت عفونت به دستگاه گوارش و کلیه ها می رسد؛ مصرف آنتی بیوتیک می تواند از پیشرفت عفونت مقعدی جلوگیری کند (میکروب های مدفوع به شدت در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم می باشند و احتمال دارد هیچوقت درمان نشوند).

رابطه مقعدی موجب عوارض روحی و افسردگی در زنان می شود

عوارض روحی در زنان

معمولا خانم ها برخلاف میل خود و به دلیل اصرار شریک جنسی خود تن به رابطه مقعدی می دهند و در نهایت پس از تحمل درد زیاد دچار افسردگی می شوند و عزت نفس خود را از دست می دهند.

پارگی روده

یکی دیگر از عوارض رابطه مقعدی احتمال پارگی روده به دلیل نازک بودن غشای روده و خشکی در اثر اصطحکاک زیاد می باشد که علائم آن شامل خونریزی، درد شدیدی در مقعد و درد شکم و پهلو می باشد.

سوراخ شدن روده بزرگ

یکی از عوارض بسیار خطرناک و اورژانسی رابطه مقعدی سوراخ شدن روه بزرگ (کولون) می باشدکه می تواند به مرگ فرد ختم شود. علائم سوراخ شدن روده شامل خونریزی شدید مقعد و درد شدید شکم می باشد.

رابطه مقعدی موجب درد و خونریزی مقعد می شود

درد و خونریزی مقعد

رابطه جنسی از مقعد ممکن است به مویرگ های ریز مقعدی آسیب بزند و موجب خونریزی شود. همچنین به دلیل زیاد بودن رشته های عصبی در اطراف مقعد؛ رابطه مقعدی درد زیادی خواهد داشت.

فشار به کیسه های منی در مردان

در رابطه مقعدی به دلیل تنگ بودن مقعد؛ منی مرد نمی تواند به راحتی خارج شود و احتمال دارد به عقب برگردد و به کیسه های منی و پروستات فشار وارد کند.

سرطان و بیماری های عفونی در زنان

داشتن رابطه مقعدی مکرر منجر به گشاد شدن مقعد می شود و به دلیل همجواری مقعد و واژن؛ باکتری ها و میکروب های روده به واژن و رحم منتقل می شوند و فرد را در معرض بیماری های عفونی مثل بدبو شدن ترشحات رحمی، عفونت مثانه و حتی سرطان قرار می دهند.

مطلب مرتبطآیا رابطه مقعدی سبب دل درد می شود

راه های ایمن کردن رابطه مقعدی چیست؟

راه های ایمن کردن رابطه مقعدی چیست؟

در کل داشتن رابطه مقعدی توصیه نمی شود و در بسیاری از کتاب های طب سنتی و پزشکی انجام سکس مقعدی نهی شده است؛ اما افرادی که اصرار به برقراری رابطه جنسی مقعدی دارند برای به حداقل رساندن عوارض سکس مقعدی بهتر است موارد زیر را رعایت کنند:

 1. برای پیشگیری از بیماری های آمیزشی حتما از کاندوم استفاده شود.
 2. در رابطه مقعدی باید دخول به آرامی انجام شود و نباید با سرعت و قدرت رابطه واژینال؛ رابطه مقعدی داشت.
 3. برای جلوگیری از آسیب و فشار مضاعف به مقعد بهتر است از ژل های روان کننده بر پایه آب استفاده شود (روان کننده های روغنی مثل وازلین به کاندوم های لاتکس آسیب می زنند) .
 4. به هیچ عنوان رابطه واژینال و مقعدی همزمان انجام نشود.
 5. داشتن پوزیشن مناسب در رابطه مقعدی مهم می باشد.
 6. در صورت احساس درد؛ رابطه  مقعدی متوقف شود.
 7. در سکس مقعدی از اسپرم کش ها استفاده نشود.

مطلب مرتبطرابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

کلام آخر

در این مقاله با عوارض رابطه مقعدی آشنا شدید. برای داشتن روابطی ایده آل و سالم بهتر است در روابط زناشویی تعادل شهوانی و لطافت و شادابی را رعایت کنید تا روابط لذت بخش تری داشته باشید و در صورت داشتن رابطه مقعدی سعی کنید برای ایمن ماندن از مضرات آن موارد بهداشتی را رعایت کنید و به خاطر داشته باشید که سکس مقعدی نباید به صورت دائمی انجام شود.

درباره “آیا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟” بیشتر بخوانید:

1 یک نظر

 1. علیرضا هاشمی پاسخ

  با سلام
  خوب اول از همه به قول آقای رشید پور تحصیلات برای پولدار شدن نیست
  تحصیل یعنی خدمت و در آمد خوب
  نه اینکه تجارت
  خانم دکتر آقای دکتر درمان ها که به ندرت انحام می شود
  پول می خواهید خوب همون بساز و بفروش شوید
  از بس شما ها طمع دارید
  همه بی دندان
  همه افسرده
  حالا موهای خود را هم کوتاه نمی کنیپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *