تخلیه خشم درونی

تخلیه خشم درونی

همه ی ما در طول روز ممکن است دچار خشم و عصبانیت ئیم و باید بدانیم که عصبانیت یکی از حسهای اصلی و ضروری بدن است و انسان باید حتما این حس را برای مقابله با موقعیت های مختلف داشته باشد ولی مشکل از جایی شروع میشود که ما در جاهایی که نباید دچار خشم و عصبانیت میشویم و نمیتوانیم آن را بروز دهیم و درونمان سرکوب میکنیم.

سرکوب کردن خشم درون فرد باعث میشود که فرد در طول مدت زمان دچار عارضه های دیگر بشود. مثلا فرد به دیل سرکوب های پی در پی درون خود دچار افسردگی و گوشه نشینی فرد شود. بهترین راه این است که در هنگام بروز خشم و عصبانیت بدانیم که باید چگونه ین حس را کنترل کنیم و بروز دهیم. امروز با سایت علیرضا نیکنام همراه باشید تا به راه های تخلیه خشم درونی بپردازیم و راه های آن را برای شما توضیح دهیم.

یکی از راه های تخلیه عصبانیت به روش درست صحبت کردن آزادانه است یعنی اگر فردی یا عملی سبب خشم شما شده است آن را بیان کند و سخن بگویید و بتوانید عصبانیت خود را خارج کنید البته باید توجه داشته باشید که داد زدن فقط باعث ازدیاد خشم و سرکوب خشم درون فرد میشود.

تخلیه-خشم-درونی

یکی دیگر از راهای تخلیه خشم درونی این است که روبروی آینه بایستید و عامل عصبانیت را روبروی خود تصور کنید شما با این کار قطعا آرام خواهید شد. اگر شما احساس میکنید که نیاز به کار فیزیکی دارید می توانید یک بالش بیاورید و آن را بزنید و نگران و خجالت زده نباشید که این یک ری اکشن طبیعی بدن است و میتوان بدون اینکه به کسی آسیب بزنید می توانید خشم خود را خارج کنید. این کار باعث میشود که خشم شما خارج شده و به مغز خود اجازه دهید که آزادانه فکر کند

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.