گذاشتن-قرص-ال-دی-در-واژن

گذاشتن قرص ال دی در واژن

در میان اندام‌های خاص و ویژه شده برای بارداری در زنان و دختران، رحم و اندام تناسلی در ناحیه شکم، مهم ‌ترین و اصلی ترین وظایف و مسئولیت‌ها را بر عهده دارند و به‌خاطر همین ویژگی، زنان بیشتر از سایر افراد این چالش را تجربه کرده و از آن لذت می ‌برند.

بارداری از همان ابتدا در نتیجه چالش ها و نکات بسیاری در رابطه با رابطه زن و مرد و رابطه جنسی زنان بر اساس قوانین و اصول مشترک رخ می دهد و به همین دلیل بزرگ ترین و مهم ترین اندام و عضو برای زنان اندام های تناسلی و رحم آنان است چرا که رابطه جنسی و نزدیکی و بارداری در نتیجه وجود اندام های ویژه شده برای بارداری بوسیله اندام های تناسلی مردان و زنان امکان آمیزش و دخول در حین رابطه جنسی را فراهم می کند.

برای بارداری باید چندین بار در روز، هفته یا ماه رابطه جنسی منظم و قانونی داشته باشید زیرا خطرات، عوارض و مشکلات زیادی را برای هر دو طرف در صورت رابطه و نزدیکی بدون توجه به قوا و توان جنسی و جسمی خود نداشته باشید به همراه خواهد داشت، حتی اگر از آن اطلاعی نداشته باشند.

به همین دلیل امروزه بسیاری از پزشکان، محققین و کارشناسان بر رابطه صحیح، رابطه جنسی و نحوه آمیزش جنسی و جسمی که یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکات در رعایت قوانین ارتباطی است، تاکید دارند.

تعداد دخول ها و دخول های صحیح نیز از جمله مسائلی است که بر اساس آناتومی و ساختارهای خاصی بوده که زنان و مردان باید در نظر داشته باشند تا از رابطه جنسی و عوارض ناشی از آن در طول زندگی و مشکلات جلوگیری کنند.

بارداری-چگونه-صورت-می-گیرد؟

بارداری چگونه صورت می گیرد؟

از ابتدا باید بر اساس اصول و مبانی کلی، نتیجه رابطه زن و مرد بین و بین آن ها با توجه و نگاه به برخی چالش ها، توصیه ها و نکات مربوط به نزدیکی و صمیمیت در اندام های تناسلی، کنترل شده و صمیمیت و ارتباط منظم باشد و نباید تعداد این نزدیکی ها و صیمیمت ها یا به نوعی روابط جنسی بیش از حد نرمال بر اساس توان و قوای جنسی و جمسی زوجین در روزها، هفته ها یا ماه ها زیاد باشد زیرا خطرات، عوارض و مشکلات زیادی را برای هر دو طرف و حتی بدون اطلاع از بارداری برای جنین بارور شده به همراه خواهد داشت.

همان طور که گفته شد، بارداری بر اساس رعایت نکات و شرایط خاصی بعد از رابطه جنسی و رابطه زن و مرد از طریق اندام تناسلی و عورت انجام می شود، زیرا در حین آمیزش و نزدیکی، ابتدا اسپرم باید از طریق نزدیکی وارد دستگاه تناسلی و اندام ویژه شده برای لقاح اسپرم و تخمک شود چرا که لقاح و ترکیب تخمک فعال آزاد شده و اسپرم وارد شده به اندام تناسلی و خصوصی زنان نها توانایی لقاح و رشد و تکامل را در این اندام دارا می باشد.

همچنین باید به این نکته توجه کنید که برای اینکه خانم ها بعد از نزدیکی در رحم باردار شوند باید بعد از قاعدگی یا قبل از اوج عادت ماهانه آمیزش داشته باشند زیرا اندام های تناسلی خانم ها از طریق یکی از تخمدان ها تخمک فعال شده را آزاد سازی و وارد لوله تخمدان و دهانه رحم می کند که محل ترکیب با اسپرم مردان است.

در عین حال، آمیزش و رابطه جنسی یا نزدیکی باید در زمانی انجام شود که زنان بتواند زمان دقیق عادت ماهانه و قاعدگی خود را دانسته و روابط خود را بر اساس آن مدیریت کنند چرا که بارداری و انجام آمیزش و نزدیکی در زمان قاعدگی بانوان عملی صحیح از نظر پزشکی نبوده و منجر به بارداری نمی شود.

به همین دلیل، خانم ها باید از قبل مهم ترین زمان بندی یعنی قاعدگی و مدت زمان خروج تخمک از رحم را با دقت زیر نظر بگیرند، چرا که برای بارداری و انجام لقاح تخمک  تنها و فقط توانایی زنده ماندن و ادامه فعالیت به مدت 24 ساعت را در رحم د دارا بوده لقاح باید در زمان دقیق آزادسازی تخمک فعال آزاد شده از یکی از تخمدان ها صورت گیرد.

چه کنیم تا باردار نشویم؟

اما در این بین در تمامی جوامع و ایران که از این مسئله و چالش مستثنی نیست برخی از زوجین در هنگام آمیزش و رابطه جنسی ناخواسته با عدم توجه به اقدامات پیشگیرانه و برخی بی توجهی ها ناخواسته منجر به بارداری زنان و زوج خود می شوند یا به هر دلیل دیگر شخصی و یا خانوادگی قصد ادامه دادن روند بارداری و تولد جنینی حاصل از لقاح تخمک فعال آزاد شده با اسپرم وارد شده به دهانه رحم را نداشته و می خواهند تا روند بارداری و تکامل و رشد جنین را متوقف کنند.

چه-کنیم-تا-باردار-نشویم؟

این چالش و خواسته در بین بسیاری از زوجین از دیرباز در هر یک از جوامع دنیا وجود داشته و به همین دلیل پزشکان، متخصصان و محققان فعال در این زمینه را وادار به پژوهش و ساخت و ابداع برخی از روش های پیشگیرانه و یا منقضی کردن بارداری کرده است که یکی از این روش های رایج امروزی استفاده از قرص های ضد بارداری و متوقف کردن روند رشد جنین است.

یکی از دارو ها و قرص های ضد بارداری رایج امروزی در بین توصیه ها، تجویز ها و مصارف زیاد زوجین مواجه شده با این چالش قرص ضد بارداری ال دی است که در ادامه به معرفی و بررسی برخی نکات در مورد این دارو می پردازیم.

قرص ضد بارداری ال دی چیست و باید به چه نکاتی در مورد آن توجه کرد؟

قرص ضد بارداری ال دی یکی از قرص های پیشگیرانه بارداری برای زنان و مورد استفاده در اندام تاسلی زنان در رحم است که با اثر گذاری در روند تخمک گذاری آن را متوقف کرده و تخمکی از هیچ یک از تخمدان های فعال زمان در ناحیه رحمی آزاد نشده و در نتیجه تخمکی برای لقاح با اسپرم های وارد شده به دهانه رحمی زنان وجود ندارد که بارداری را در پی داشته باشد.

عوارض استفاده از قرص ضد بارداری ال دی چیست؟

هر یک از دارو ها با هر نوعی که تولید، تجویز و مصرف می شوند از عوارضات و مزایای مختص خود برخوردار هستن که قرص ضد بارداری ال دی نیز از اسن مسئله مستثنی نبوده و دارای برخی عوارضات برای زنان مصرف کننده این دارو داشته که از شاخص ترین عوارض این دارو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لکه بینی بین دوره ها
 • حالت تهوع
 • حساسیت سینه ها
 • سردرد و میگرن
 • افزایش وزن
 • تغییرات خلق و خوی
 • دوره های از دست رفته
 • کاهش میل جنسی
 • ترشحات واژن

موارد-منع-مصرف-قرص-ضد-بارداری-ال-دی-چیست؟

موارد منع مصرف قرص ضد بارداری ال دی چیست؟

قرص ضد بارداری ال دی همانطور که گفت شد مانند سایر دارو های موجود و مصرفی در دنیا از عوارضات و مضراتی برای زنان برخوردار است که این عوارضات در برخی موارد تشدید پیدا کرده و نباید روند مصرف این قرص ادامه پیدا کند.

از جمله موارد عدم ادامه روند مصرف قرص ضد بارداری ال دی زمان ها و مواقعی است که این دارو با سایر دارو های مصرفی و برخی ویژگی ها بانوان مصرف کننده همخوانی و تطبیق نداشته و نباید این قرص را برای عدم بارداری تجویز و مصرف کرد.

از جمله موارد منع مصرف قرص ضد بارداری ال دی در بانوان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زنانی که بارداری هستند.
 • زنان سیگاری بالای 35 سال سن
 • افرادی که بالای 35 سال سن داشته و در گذشته مصرف سیگار را ترک کرده اند.
 • افرادی که از مصرف دارو های خاص و ویژه بهره می برند.
 • افرادی که سابقه ترومبوز، سکته مغزی یا مشکلات قلبی داشته اند.
 • افرادی که در سابقه بیماری نزدیکان بیماری لخته خون را تجربه کرده است.
 • افراد دارای بیماری میگرن شدید
 • افرادی که دارای بیماری های سرطان پستان، بیماری کبدی یا بیماری کیسه صفرا است.

مطالب مرتبط:

دلایل پریود نشدن

رابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

چگونه از قرص های پیشگیری استفاده کنیم؟

آیا متادون باعث ناباروری می شود؟

چه رابطه ای باعث بارداری می شود؟

آیا ریختن اسپرم روی واژن باعث بارداری می شود؟

رابطه زناشویی در ماه آخر بارداری

علائم بارداری ۴۸ ساعت بعد از رابطه

فیلم آموزشی نحوه بارداری

آیا بارداری بدون دخول امکان پذیر است؟

رابطه جنسی در زمان بارداری

کلام آخر

ما در مطلب بالا به همراه علیرضا نیکنام به بررسی موضوعاتی مانند بارداری چگونه صورت می گیرد؟، چه کنیم تا باردار نشویم؟، قرص ضد بارداری ال دی چیست و باید به چه نکاتی در مورد آن توجه کرد؟، عوارض استفاده از قرص ضد بارداری ال دی چیست؟، موارد منع مصرف قرص ضد بارداری ال دی چیست؟ وبسیاری موضوعاتی دیگر پرداختیم تا با داشتن و مطالعه این مطلب به تمامی سوالات خود بهترین و دقیق ترین پاسخ ها را یافته باشید.

4/5 - (2 امتیاز)

3 یک نظر

 1. صالحی پاسخ

  میشه یه کمکی بهم کنین منی که نوشتن اهدافم و اتقافات رو کاغذ برام سخته چیکار کنم تا بتونم بنویسمشون

 2. ایمان حمیدی پاسخ

  سلام وادب ممنون ا زشما امیدوارم همواره موفق و در همراهی با نسل جوان راهنما باشید درودبر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.