خطرات وسواس فکری

خطرات وسواس فکری

بیماران وسواس فکری معمولا مجبور هستند که کار هایی انجام دهند و یا افکاری داشته باشند که علاقه ای به آنها ندارند ولی می توانند آنها را رها کنند و خود را مجبور می دانند که به ان افکار ها تن دهند وگرنه مغز آنها آشفته خواهد بود ولی هرچقدر که به این افکار بال و چر دهند این افکار در طوی طول مدت زمان شدت بیشتری خواهند گرفت و این وسواس هات شدید تر خواهند شد.

معمولا افرادی که دچار وسواس فکری میشوند خودشان از افکار بی مورد و بدون دلیل خود آگاه هستند و از این اختلال با خبر میشوند ولی نمیتوانند در جلوی آن باایستند. شاید سوال پیش بیاید که این وسواس های فکری قابل درمان هستند یا خیر؟ جوبا شما بله است. خوشبختانه به دلیل اینکه بیمارانی که دچار اختلال وسواس فکری هستند خود آگاهی دارند یعنی خودشان از اختلال باخبر هستند و دوست دارند که این مشکل را رفع کنند کار برای درمانگر کمی آسان تر خواهد شد به دلیل اینکه بیماران با افکار یکباره و اجباری روبرو میشوند و این افکار زندگی آن را مختل میکند و روند طبیعی زندگی را از آنها میگیرد. امروز در علیرضا نیکنام باما همراه باشید تا به خطرات و عوارض وسواس فکری  بپردازیم. با ما همراه باشید.

خطرات وسواس فکری

علائم و نشانه های وسواس فکری

  •         کمال گرایی
  •         شک و تردید
  •         شکل در تصمیم گیری
  •         عجول بودن
  •         احساس گناه بیش از حد
  •         حساس بودن بیش از حد به وقت و زمان
  •         سرزنش بیش از حد خود و دیگران

مطالب مرتبط: چگونه با تغییرات سازگار شویم؟

دلایلی وسواس فکری

ژنتیک:

تحقیقات نشان داده است که عوامل ژنتیکی میتواند بر روی دچار شدن به وسواس های فکری تاثیر گذار باشد و در نسلی انتقال یابد.

مشکلات خودایمنی

بیماری های خودایمنی می تواند سبب دچار شدن به وسواس فگری شود

اعصاب:

محققان دریافته اند که مغز افراد مبتلا به وسواس فکری در بعضی قسمت ها متفاوت است

رفتار و شناخت:

برخی از افراد ممکن است در پی تجربه ترس، دوری یا استرس مثلا شروع کار جدید، پایان یک رابطه یا آغاز یک شغل جدید، وسواس را تجربه کنند که علل رفتاری دارد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.