کارشناسان مذاکره میشه میتوانند منظور و مقصود خود را به راحتی به طرف مقابل برسانند و حتی ان شخص را متقاعد کنند که در جهت مقصود آنها رفتار کنند. همچنین این افراد میتوانند به راحتی حالت و ذهنیت فرد مقابل را متوجه بشوند و بتوانند بر اساس آن درست ترین رفتار را انجام دهند. ولی به راستی این افراد از کجا میتوانند مقصود طرف مقابل را بخوانند ؟! از کجا می توانند از آنچه در فکر فرد می گذرد آگاه شوند.

اهمیت زبان بدن

جواب شما در خواندن هنر زبان بدن است.و انسان میتواند با روش های مختلفی با فرد مقابل خود ارتباط برقرار کند. به غیر از کلام که عمده پیام های ما از این طریق به نفر دوم منتقل میشود میتوان از طریق تن و نوع و حن و میمیک صورت و نوع قرارگیری بدن پیام هایی را فرستاد و از این طریق پیام هایی را دریافت کرد به این راه های انتقال پیام و مقصود به غیر از روش کلامی زبان بدن میگویند.

مطالب مرتبط: چگونه با تغییرات سازگار شویم؟

زبان بدن گاهی به صورت خود آگاه توسط فرد صورت میگیرد و گاهی هم فرد بدون اینکه خودش بخواهد و یا از آن خبر داشته باشد پیم های را از درون خود و ذهنیت خود به طرف مقابل خود منتقل میکند که اگر طرف دوم به تکنیک های زبان بدن آگاه باشد می تواند از رفتار ا چیز های زیادی را متوجه شود به فرد خود از آن استفاده کند. امروز در سایت علیرضا نیکنام قصد داریم به اهمیت استفاده از زبان بدن و دانستن نکات آن بپردازیم. باما همراه باشید

محققان معتقد هستند که 90 درصد از ارتباط و پیام های ما به صورت غیر کلامی و از طریق زبان بدن انتقال می یابد. ما همیشه وقتی در حال مکالمه با فردی هستیم از طریق مختلفی مانند لبخند زدن و دست تکان دادن و س تکان دادن و حالت چهره پیام هایی را به طرف مقابل منتقل می کنیم حتی ممکن است این پیام ها با چیزی که می گوییم در تضاد باشد.

1.2/5 - (78 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.