ریشه-اضطراب-اجتماعی

ریشه اضطراب اجتماعی

اضطراب اجتماعی و یا فوبیای اجتماعی به حالتی گفته میشود که فرد در همه روابط اجتماعی دچار مشکل میشود و  وقتی در جمعی قرار میگیرد مدام از اینکه دیگران او را مورد تمسخر و یا ملامت قرار دهند این ترس میتواند انقدر شدید باشد که فرد دچار گوشه گیری شود و تمام کار های زندگی او مثل تحصیل و کار و روابط اجتماعی او مختل شود. افرادی که دچار بیماری اضطراب اجتماعی هستند اغلب خودشان متوجه میشوند که ترسشان کاملا غیر منطقی و بیهوده است ولی نمیتوانند که آن را کنترل کنند.

این افراد در پی اضطراب اجتماعی معمولا دچار دیگر بیماری  ها و اختلالات روانی هم میشوند برای مثال کسانی که به این اختلال دچار میشوند در راستای ان به افسردگی و گوشه گیری و کمبود اعتماد به نفس و … میشوند. همه افراد میتوانند در سطوح مختلف و در موقعیت های مختلف دچار اضطراب اجتماعی شوند. برای مثال بیشتر افرادی که قرار است مقابل یک جمعیت زیادی سخنرانی کنند معمولا دچار یک سطحی از اضطراب اجتماعی میشوند ولی جایی این امر مشکل ساز میشود که فرد در همه موقعیت های اجتماعی روزمره دچار اضطراب و اختلال می شود و این امر بصورت مستقیم و گسترده روی زندگی آن تاثیر می گذارد. با سایت علیرضا نیکنام همراه باشید.

ریشه-اضطراب-اجتماعی

علامت های اضطراب اجتماعی

کسانی که به این اضطراب دچار هستند معمولا دارای علامت هایی در رفتار و اخلاقشان هستند ولی نمی توان گفت که هر کس که یکی از این علامت ها را دارد قطعا به این اختلال دچار است بلکه باید یک تعداد از آنها را باهم داشته باشد.

  • حالت تهوع یا به هم خوردن مزاج
  • ترس یا اضطراب فرد نسبت به خطر واقعی موقعیت اجتماعی غیرمنطقی میباشد.
  • فرد می­‌ترسد طوری رفتار بکند که شرمنده شود یا مورد قضاوت منفی قرار بگیرد.
  • اجتناب، اضطراب یاپریشانی به­ طرز قابل توجهی عملکرد اجتماعی، تحصیلی یا شغلی فرد را مختل می کند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.