مراحل بچه دار شدن با عکس بدون سانسور

مراحل بچه دار شدن با عکس بدون سانسور

ممکن است شما زوجی باشید که تصمیم گرفته اید بچه دار شوید؛ اما با وجود تلاش های زیاد هنوز موفق نشده اید. ما در این مقاله از سایت علیرضا نیکنام شما را با اهمیت دوران قبل از بارداری در داشتن حاملگی راحت و سریع آشنا خواهیم کرد و در این راستا اطلاعات مفیدی از نحوه و مراحل بچه دار شدن در اختیار شما خواهیم گذاشت.

مراحل بارداری و تشکیل جنین چیست؟

مراحل بارداری و تشکیل جنین چیست؟

بعد از رابطه جنسی اتفاقاتی در بدن خانم اتفاق می افتد که به بارداری می انجامد. فرآیند باردار شدن شامل 5 مرحله می باشد:

 1. با ترشح بیشتر هورمون های زنانه ( استروژن و پروژسترون)؛ دیواره رحم ضخیم و اسفنجی می شود و در شرایط باروری قرار می گیرد؛ از طرفی در تخمدان در داخل کیسه های پر از مایع (فولیکول) تعدادی تخمک در حال رشد هستند.
 2. تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از فولیکول تخمدان ) و حرکت تخمک به سمت رحم. اگر چرخه قاعدگی خانم منظم باشد؛ حدود یک هفته  بعد از قاعدگی یا دو هفته  قبل از شروع قاعدگی بعدی تخمک گذاری اتفاق می افتد.
 3. اسپرم مرد به وسیله دم خود در واژن زن حرکت می کند و به دهانه رحم می رسد. در حقیقت از میان میلیون ها اسپرم موجود در مایع منی که به سمت تخمک حرکت می کنند؛ فقط یک اسپرم می تواند زنده به تخمک برسد؛ چند ثانیه طول می کشد تا این اسپرم وارد لوله رحمی شود و در آنجا به تخمکی که در دهانه رحم منتظر اسپرم استغ متصل شود و آن رابارور کند؛ به این ترتیب لقاح صورت می گیرد.
 4. جنسیت جنین چند ساعت بعد از لقاح ازطریق ترکیب ژن ها تعیین می شود؛ به این ترتیب که اگر اسپرم کروموزوم y داشته باشد جنین پسر و اگر کروموزوم x داشته باشد جنین دختر خواهد بود.
 5. در مرحله آخر تخمکی که بارور شده است از دهانه رحم به داخل رحم می رود و در آنجا به شروع به تقسیم سلولی می کند و به دیواره ضخیم شده رحم می چسبد و رشد جنین آغاز می شود؛ به این مرحله لانه گزینی می گویند. تخمک بارور شده در داخل رحم هورمون هایی ترشح می کند که دیواره رحم را ضخیم تر می کنند و درنتیجه زن پریود نمی شود.

مطلب مرتبط: چه رابطه ای باعث بارداری می شود؟

برای بارداری سالم چه اصولی را باید رعایت کنید؟

برای بارداری سالم چه اصولی را باید رعایت کنید؟

تحقیقات نشان داده است که سن مرد و زن نقش مهمی در باروری و تشکیل جنین سالم دارد. به گونه ای که کیفیت تخمک ها بعد از 35 سالگی در خانم ها کم می شود؛ همچنین کیفیت اسپرم در مردهای بالای 40 سال افت می کند. شرایطی که احتمال بارداری را بیشتر می کنند عبارتند از:

 •  بعد از قطع مصرف روش ها و قرص های پیشگیری از بارداری؛ وسواس فکر و عملی نداشته باشید چون تاثیر آنها گاها تا 3 ماه در بدن می ماند.
 • با استفاده روش هایی؛ می توانید از زمان تخمک گذاری خود آگاه شوید و با علم به این که طول عمر تخمک حداکثر یک روز و طول عمر اسپرم بین 2 تا 3 روز است؛ در زمان مناسب برای رابطه جنسی اقدام نمایید. روش های تشخیص شروع تخمک گذاری:
 1. استفاده از تقویم سیکل قاعدگی
 2. بررسی تغییرات ترشحات واژن
 3. استفاده از دماسنج برای تشخیص بالا رفتن دمای بدن
 4. استفاده از کیت های تشخیص دوره تخمک گذاری
 • در رابطه جنسی از پوزیشن های مناسب باردار شدن که دخول به صورت عمیق تری صورت می گیرد؛ استفاده کنید و بعد از رابطه آلت تناسلی را فورا از واژن خارج نکنید و مدتی به پشت صاف دراز بکشید و زیر لگن خود بالش بگذارید و پاهایتان را بالا بگیرید.
 • هر چه تعداد دفعات رابطه جنسی بیشتر باشد شانس بارداری نیز بیشتر می شود. بنابراین می توانید در زمان تخمک گذاری رابطه جنسی بیشتری داشته باشید تا احتمال بارداری بیشتر شود.
 • هر چقدر تعداد و غلضت اسپرم در مایع منی مرد بیشتر باشد احتمال باروری بیشتر می شود؛عواملی مثل ترک سیگار، مواد مخدر و الکل، ورزش و مصرف غذاهایی که حاوی ویتامین C و فولیک اسید هستند کیفیت اسپرم را بهبود می بخشند.
 • اگر گرفتار بیماری هایی مثل دیابت، افسردگی، تیروئید و اضطراب هستید یا مشکلاتی در لگن و رحم دارید؛  قبل از اقدام به بارداری؛ برای درمان و کنترل آنها اقدام کنید.
 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید حتما به پزشک اطلاع هید زیرا ممکن است آن داروها روی باروری شما تاثیر بگذارند.
 • اگر دچار بیماری های مقاربتی مثل عفونت یا قارچ هستید قبل از بارداری آنها را درمان کنید.
 •  برای تجربه بارداری سالم حتما قبل از اقدام به بارداری و در حین آن سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید و از میوه و سبزیجات حاوی ویتامین های C و E و غذاهای ارگانیک استاده نمایید.
 • استرس یکی از عواملی است که باروری را کاهش می دهد؛ سعی کنید ذهن و جسم خود را آرام نگه دارید تا دچار استرس نشوید.
 • رابطه جنسی عاشقانه ای داشته باشید تا نیازهای روحی شما تامین شود؛ زیرا فشارهای روحی احتمال باروری را کم می کند.

مطلب مرتبط: فیلم آموزشی نحوه بارداری

نشانه های بارداری چیست؟

نشانه های بارداری چیست؟

اغلب زنان پس از مرحله لانه گزینی و شروع رشد جنین؛ علائم و نشانه هایی در بدن خود تجربه می کنند.برخی از نشانه های حاملگی عبارتند از:

 • قطع شدن پریود
 • متورم شدن دست ها و پاها
 • حساس شدن سینه ها
 • تهوع و استفراغ
 • خستگی و بی حالی
 • مشکلات گوارشی مثل نفخ و یبوست

مطلب مرتبط: علائم بارداری ۴۸ ساعت بعد از رابطه

کلام آخر

در این مقاله اطلاعاتی اولیه در مورد مراحل بارداری به شما دادیم و با روش ها و اصولی که احتمال بارداری را بیشتر می کنند آشنا شدید. در واقع آموختید که با داشتن یک زندگی جنسی سالم می توانید دوره بارداری بهتری را تجربه کنید و این مسیر گاها چالش برانگیز را با موفقیت پشت سر بگذارید.

درباره “مراحل بچه دار شدن با عکس بدون سانسور” بیشتر بخوانید:

3.9/5 - (301 امتیاز)

1 یک نظر

 1. هادی باقری پاسخ

  سلام میدونم خیلی دیره ک کامنت بزارم ولی خب بازم میگم من ۴ تا فکت میارم ک تدی دیوانه نبود هرچند اسم درست کارکتر های فیلمو درس بلد نیسم ولی خب میتونم توضیح بدم اولین فکت اینه ک اونجایی ک داشت ازون خانومه بازجویی میکرد به همکار تدی گفت ک بره و بعد با مداد رو دفتر تدی نوشت ک فرار کن چون میدونس ک همکار تدی همون دکتر جزیرس دومین فکت این ک وقتی اگه یادتون باشه مامور بخش c گفت ک یکی از بیماران فرار کرده و اونو بگیرین وقتی بیمار داشت تدی رو خفه میکرد کسی اونجا نبود ولی وقتی تدی بیمارو داشت خفه میکرد یهو مامور اومد این چیزا ساختگی بود ک ببینن تدی میتونه اعصابشو کنترل کنه یا ن ک نتونس اصا کلا همه این کارارو میکردن ک ضعف تدیو ببینن مثلا تو همون خونه ک با دکتر حرف زد بعد یهو عصبی شد آخرای فیلم ک مامور بش یه چیزی گفت میخواس عصبانیتشو ببینه و حتی اونجایی ک زنرو پیدا کرده بودن و اومد بغل تدی و تدیم بغلش کرد اینم به نوعی ضعف اعصابه فکت بعدی اینه ک وقتی رفت تو غار و با اون پرستاره صحبت کرد همه ی حقیقت های جزیره رو بش گفت و اون بیمار شماره ۶۷ بود ن خود تدی به نوعی وقتی داستان اون زنه ک بچه هاشو کشته بود داستان همون پرستار تو غار بود ک دیدید پا برهنس و خودش گفت اصا من ازدواج نکردم چه برسه بچه هامو کشته باشم! اونا میخواسن منو دیوانه فرض کنن و فکت آخرم اینه ک آخر فیلم همکارش اسمشو تدی صدا زد ک خب اون عکس العملی نشون داد چون باور کرده بود ک این کارو کرده. این ترفندو تو بازاریابی شبکه ای من دیدم ک به استلاح بش میگن فالو ک به نوبه خودشون میشه بیان حقیقت ک این نیست درواقع میشه بیان حقیقت ساختگی یعنی چیزی ک وجود نداره رو تو برای طرف مقابلت با فن بیان بیان میکنی ک اون باور کنه همچین چیزی هس تشکر👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.