انواع اهمال کاری

انواع اهمال کاری

اگر اولین بار است که درباره اهمال کاری می شنوید و علاقه  دارید در باره آن بیشتر بدانید بگذارید برایتان مثال هایی بزنیم که در ابتدای ماجرا این موضوع را کاملا درک کنید. آیا برایتان پیش آمده است که همیشه کارهای خود را به تعویق بیندازید و همیشه امروز فردا کنید؟! همیشه خود را با این جمله های از فردا رژیم را شروع میکنم و یا از فردا شروع به درس خواند میکنم گول میزنید. اهمال کاری به زبان ساده یعنی تعلل ورزیدن در انجام کارها که در زبان انگلیسی به آن Procrastination گفته میشود. در ادامه سعی داریم به انواع اهمال کاری بپردازیم تا شما هم دریابید که به کدام یکی از انواع اهمال کاری دچار هستید زیار قزعا همه ما در زندگی دچار اهمال کاری می شویم با سایت علیرضا نیکنام همراه باشید.

انواع اهمال کاری بر اساس رفتار

انواع اهمال کار یرا میتوان براساس عوامختلفی دسته بندی کرد که یک از این ععوامل رفتار فرد میباشد

انواع اهمال کاری

اهمال‌کار کمال‌گرا

در انوع اهمال فرد قوانین محکم و سختی باری کار های خود تعیین میکند و وقتی می بیند که توانایی و آمادگی به ثمر رساندن ان قوانین را ندارد تصمیم میگیرد که بطور کامل از ان کار دست بکشد.

اهمال‌کار رویاپرداز

چنین افرادی همیشه رویاپردازی میکنند و در رویاهای خود زندگی نمیکند و همیشه در ذهن خود در حال انجام کارهایی هستند و برعکس آدمهای کمال گرا به جزئیات دقت نمیکنند به همین دلیل است که همیشه توانایی خود را برای انجام کار ها بیش از حد و واقع ی تخمین می زنند و این باعث میشود که با وجود اینکه این افراد داری ایده های حذا و زیادی باشند ولی نتوانند به کدام یک از آنها جامه عمل بپوشانند

اهمال‌کار مضطرب

این افراد در مقابل حوادث غیر قابل پیش بینی بسیار می ترسند و به همین دلیل برای جلوگیری از اینت اتفاقات دست به هیچ کاری نمی زنند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.