راه های مقابله با پرخاشگری

راه های مقابله با پرخاشگری

یکی از مشکلات اساسی ما در جوامع امروزی به دلیل تغییر سبک زندگی و افزایش مشغله های مردم و فشار های که بر روی آنها وجود دارد این است که به خاطر این فشار ها همه مردم رفتار های پرخاشگرانه و عصبی از خود نشان میدهند و با این کار باعث اذیت و آزار خودشان و اطرافیان میشود.

باید بدانیم که خشم یکی از احساسات اصلی هر انسانی به شمار می رود و کسی نیست که این حس را درون خود نداشته باشد ولی مشکل از جایی شروع میشود که فرد کنترل خشم خود را ندارد و بدون اینکه توانی برای مهار آن داشته باشد خشم از درون آن به بیرون میریزد و ممکن است در پی این پرخاش به کار هایی دست بزند و عملی انجام دهد که فرد به خودش یا دیگران آسیب بزند به همین دلیل است که باید که باید این پرخاش ها را کنترل کند.

مطالب مرتبط:تخلیه خشم درونی

پرخاشگری جزو اختلال های روانشناسی به شمار میرود. احتمالا این سوال برای شما پیش بیاید که آیا این اختلال هم قابل درمان است و چگونه؟! بله میتوان این اختلال را نیز مانند اختلال های دیگر ذمان کرد ولی بهتر است هرچه زودتر قبل از اینکه این اختلال به یکی از رفتار های ریشه ای و بنیادی فرد تبدیل شود به یکی از رفتار های شخصیتی و ناخودآگاه آنها وارد شود تان را درمان و اصلاح و جایگزین کنیم. با ما در ادامه در سایت علیرضا نیکنام همراه باشید تا بتوانیم به بررسی و پرخاشگری و راه های درمان آن بپردازیم.

راه های مقابله با پرخاشگری

 راه های کنترل پرخاشگری

·         ایجاد صمیمیت

·         سکوت، صبر و تامل

·         تخلیه کردن خود

·         ترک محیط

·         افزایش ظرفیت تحمل و بردباری

·         تغییر وضعیت در هنگام خشم

·         سجده کردن

·         الگودهی

·         ذکر درمانی و دعا و صلوات بر پیامبر اکرم (ص)

·         وضو گرفتن و غسل کردن

·         دراز کشیدن و بستن چشم

·         تلقین به خود و آمادگی شنیدن و دیدن رفتارهای نابجا

 

 

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.