علائم اضطراب چیست؟

 

اضطراب به حس نا خوش آیندی گفته میشود که بعضی از مواقع همه به آن دچار میشویم و این حس میتواند ناشی از انواع مختلف احساسات مانند نا امیدی و ترس و وحشت حاصل شود. با ما در سایت علیرضا نیک نام همراه باشید تا بیشتر و دقیق تر به مقوله اضطراب بپردازیم

اضطراب یک احساس فیزیولوژی و ادراکی است به این معنی که ما آن را با روان و جسممان میتوانیم حس کنیم. اضطراب در طولانی مدت می‌تواند آسیب های متعددی به روان و جسم ما وارد کند و زندگی شخص را مختل کند البته این احساس میتواند به کمک پزشک متخصص کم و کنترل شود.

بروز نشانه استرس و اضطراب می تواند دلایل متنوعی داشته باشد. عوامل ارثی و ژنتیکی، حوادث کودکی، عوامل زیست شناختی و جسمانی (اختلال در سیستم هورمونی)، عوامل محیطی و اجتماعی از جمله مواردی هستند که می‌توانند سبب ایجاد استرس و اضطراب در فرد شود.

علامت ها و نشانه های استرس شدید

در این مطلب چند نمونه از نشانه های اضطراب شدید را برایتان آورده ایم.

نگرانی

  1. انسان توانایی پیش بینی دارد و میتواند حوادث پیش رو رو با توجه به زمان حال و تجرییات گذشته پیش بینی کنند همین افکار پشت سر هم و سنجیدن موقعیت های مختلف و حدس زدن موقعیت های پیش رو می‌تواند انسان را به نگرانی و استرس دچار کند.

احساس ترس

هرکس میتوان ترس بخصوصی داشته باشد که سبب ایجاد اختلال در زندگی فرد شود  این ترس ها می‌توانند مادر زادی یا اکتسابی باشندچند نمونه از این ترس ها عبارتند از ترس از حیوانات یا حشرات، ترس از رویدادهای طبیعی مثل زلزله، سیل، طوفان، ترس از قرار گرفتن در جاهای مرتفع، شرایط خاص مثل هواپیما و آسانسور، ترس از تنها بودن در خانه و ترس از خون، تزریق و آسیب.

مطلب مرتبط: اختلال روان پریشی مشترک چیست؟

مشکل تمرکز

نگرانی های ممتد بر روی یک مسئله باعث می‌شود که نتواند حتی بر روی مسائل اساسی خودش نیز تمرکز کند

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.