از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم

از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم

اخیرا یک مشاوره ای با دختر جوانی داشته ام که نواخسته از دوست پسرش حامله شده بود و وارد چالش هایی در زندگی شده بود طبق بررسی ها خیلی از جوان ها هستند که امورزه با این مشکل مواجه می شوند، من هم تصمیم کرفتم موضوع این مقاله را به بارداری از دوست پسر اختصاص دهم پس تا آخر این مقاله همراه علیرضا نیکنام بمانید.

ناخواسته از دوست پسرم حامله شدم چیکار می توانم بکنم؟

اول این نکته را بدانید که  امکان بروز چنین شرایطی برای هر دختر یوجود دارد و شما تنها نیستید پس تا جای ممکن از افکار بد جلوگیری کنید و تمرکز کنید و راه حل های پیش رو را مورد بررسی قرار دهید. درچنین شرایطی بیشترین احساساتی که روی انسان تاثیر می گذارد عذاب وجدان و غمگینی است.

ناخواسته از دوست پسرم حامله شدم چیکار می توانم بکنم؟

عذاب وجدان

معمولا حس عذاب وجدانی که دختران در آن مدت با خود حمل می کند می تواند عذیت کننده باشد و دختران با خود فکر کنند که من به خانواده ام خیانت کرده ام و اعتماد آن ها را زیر سوال برده ام.

اما مسئله ای که الان پیش رو استن راه حل و چگونگی حل این موضوع است با چنین افکاری چیزی جل می شود ؟ زندگی به عقب بر میگردد ؟ خیر پس بهتر است با تفکر دفیق و مناسب دنبال راه و چاره ای برای حل این مشکل بود.

بیشتر بخوانید: کلاستروفوبیا یا ترس از فضای بسته چیست؟

غمگین بودن

مورد دومی هم که در این بازه زمانی بین دختران رایج است حس دلسردی و غمگینی است. هنگامی که چنین احساساتی بر دختر غلبه می کند افکار عذیت کننده ای به فکر او می آید که حال من با این بچه بدون پدر چه کنم، کسی با من ادزواج نخواهد کرد و از طرف خانواده هم به مشکل خواهم خرد و من میمانم با یک بچه.

اما این چنین طرز فکر ها صحیح و نیست و کاملا غلط است و دست دادن چنین تفکراتی در آن زمان عادی است و برای همه پیش می آید. اما در چنین شرایطی نباید امید خود را از دست بدهید، با ناراحتی و گریه و زاری چیزی حل نمی شود باید به دنبال یک راه حل برای حل این ماجرا باشید.

هنگام باردار شدن از دوست پسر چه کنیم؟

هنگام باردار شدن از دوست پسر چه کنیم؟

برای این که بتوانید از این وضعیت خارج شوید باید راه حل های موجود را کنار هم بگذارید و مناسب ترین آن را انتخاب کنید، یک سری راه حل هایی که می تواند به هر کسی کمک کند را در ادامه با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

 • گفت و گو با مشاور

گفت و گو با مشاور می توانید اولویت بیشتری نسبت به سایر راه حل ها داشته باشد. شما می توانید با کفت و گو با مشاور هم شرایط خود را بیان کنید و بهترین راه چاره ها را دریافت کنید.

به تبع ازدواج بیشترین رتبه را دارد که شما باید برای جلوگیری از آبروریزی های بعدی به این مورد فکر بیشتری کنید. اما ازدواج زورکی هم صرفا به خطار حامله بودن هم کارساز نیست و در آینده می تواند سبب بروز اختلافات جدی شود که در آخر سبب جدایی می شود.

بیشتر بخوانید: چه کار کنم پسرم حرف گوش کنه؟

 • سقط جنین

سقط جنین هم جزو روش هایی است که می توانید به عنوان راه حل به آن نگاه کنید که خوشبختانه یا بدبختانه این روش بین اکثر دخترانی که ناخواسته حامله می شوند شایع تر است.

 • داشتن حامی

داشتن کسی که اعتماد کاملی به او داشته باشید و با او راحت باشید و بدون ترس بتوانید راز های زندگی خود را به او بگویید می تواند به شما در این مسئله کمک بسزایی کند. مثلا دوست صمیمی یا خواهر و برادر بزرگتر از خود.

 • فرهنگ خانواده

فرهنگ خانواده های ایرانی اکثرا به گونه ای است که با چنین شرایطی موافق نیستد و مخالف حیا و عفت می دانند و حتی بعضی از خانواده ها بر این تفکر اند که چنین چیزی در جامعه و فامیل مایع شرمساری و ابروریزی است. اگر فکر می کنید که با بیان این موارد به خانواده می توانند شرایط را از این بد تر کنند و برخورد جدی داشته باشند می توانید به راه حل های دیگری هم فکر کنید

وضعیت دوست پسر

 • وضعیت دوست پسر

مورد بعدی هم سنجیدن شرایط دوست پسر است. آیا دوست پسر پتانسیل این را دارد که با شما ازدواج کند و پدر شدن را بپذیرد؟ آیا وضع مالی خوبی دارد  که بتواند پشتوانه یک خانواده باشداگر بله که می توانید به ازدواج فکر کنید که اگر این شرایط فراهم باشد می توان گفت بیشتر مشکلات و استرس ها از روی شانه های شما برداشته می شود.

 • برنامه برای آینده

رابطه شما با دوست پسرتان فقط در حد دوستی بوده است یا برای ازدواج و تشکیل خانواده با هم وارد رابطه شده اید ؟ سعی کنید تا جای ممکن شرایط را برای او توضیج دهید و او را قانع برای ازدواج کنید اگر چنین شرایطی فراهم نشد می توانید شرایط دیگری را مورد بررسی قرار دهید

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج صحیح است؟

داشتن رابطه قبل از ادواج دارای ضرر های روحی و جمسی برای طرفین به خصوص دختران است. از بعد جسمی بخواهیم به ماجرا نگاه کنیم.

پاره شدن پرده بکارت در رابطه ممکن است برای پسر گران تمام شود حتی ممکن است که مجبور با ازدواج کردن با دختره بشود به طبع این گونه رابطه ها که به ازدواج اجباری ختم می شود آخر و عاقبت خوشی ندارند.

از مشکلات دیگری در رابطه جنسی، بارداری نا خواسته است که اگر بین دختر و پسر اتفاق بیافتد مشکلات دردناک و زیادی برای طرفین و خانواده ها به خصوص دختران ای جاد می کند.

حال می رسیم به بعد روحی ماجرا، وقتی دختر و پسر با هم رابطه جنسی برقرار می کنند هورمونی به نام اکسی توسین در بدن زنان ترشح می شود که باعث می شود دختر طرف مقابلش را همه جوره بپذرید و او را همسر خود بداند.

بعد از رابطه جنسی ترشح هورمون اکسی توسین سبب ایجاد

علاقه شدید در دختر می شود.

همچنین ترشح این هورمون استروژن خون را افزایش می دهد که سبب می شود دختر کنترل کمی روی احساسات خود داشته باشد. این مورد سبب می شود که کاملا اسیر و عاشق جنس مخالف شده و عیب های او را نادیده بگیرد.

از دوست پسرم حامله شدم، چیکار کنم؟

چه تفاوتی بین رابطه قبل از ازدواج  بعد از ازدواج وجود دارد؟

این مسئله حائز اهمیت است که رابطه جنسی  قبل از ازدواج و بعد از ازدواج با یکدیگر تفاوت هایی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت .

رابطه ای که قبل از ازدواج شکل بگیرد بیشتر جنبه ارضاء شدن، کنجکاوی،  نمایش قدرت در جذب جنس مخالف و گاها هوس بازی را به همراه دارد.

مطلب مرتبط: چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم

اما رابطه بعد از ازدواج جنبه تعهد، مسئولیت پذیری و پایبندی به زندگی دارد، رابطه جنسی پس از ازدواج ارکان خانواده را قوی و زوجین را گرم وصمیمی می کند.

 

اما رابطه جنسی قبل از ازدواج تعهدی و الزامی ندارد و فقط جنبه سرگرمی دارد .

چرا رابطه جنسی با دوست پسر به زندگی متاهلی و ازدواج تاثیر منفی می گذارد؟

طبق آماری که اخیرا گرفته شده بیشترین دلیلی که زوجین از یکدیگر طلاق می گیرند مشکلات جنسی است. رابطه جنسی که قبل از ازدواج شکل می گیرد سبب می شود مشکلاتی در ازدواج رخ دهد که شامل موارد زیر است:

 • حساس شدن در انتخاب ها

افرادی که رابطه جنسی برقرار می کنند قبل از ازدواج، تجربیات بیشتری کسب می کنند نسبت به سایر افراد که این تجربیات وسواس در انتخاب همسر را تشدید می کند این فرایند سبب می شود که سخت پسند شوند.

 • بی اعتمادی و بد بینی

هنگامی پس از رابطه جنسی حال به هر دلیلی پسر رابطه را خاتمه می دهد، به دختر ضربه سنگینی وارد می شود و نسبت به اکثر مردان بی اعتماد و بد بین می شود.

 • مقایسه کردن

شما فردی را در نظر بگیرید که برای اولین بار یک عطری را بوییده است تا آن موقع او با خود فکر می کند که این بهترین عطر دنیا است اما وقتی عطر دیگری را هم می بوید شروع به مقایسه کردن می کند و حتی شاید دومین عطر را بهترین عطر بداند.

آیا رابطه قبل از ازدواج درست است

رابطه قبل از از ادواج هم درست به همین شکل است که زوجین بعد از ازدواج به دختر یا پسرانی که قبلا با آن ها دوست بوند فکر می کنند و همسر و شوهرشان را با قبلی ها مقایسه می کنند که می تواند سبب بروز مشکلات جدی در زندگی شود.

 • عدم تعادل در رابطه جنسی

وقتی فردی قبل از ازدواج رابطه جنسی بر قرار می کند به طبع تجربیاتی به دست می آورد. یعنی فردی که قبلا رابطه داشته بعد از ازدواج از پوزیشن ها و مهارت هایی استفاده می کند که می تواند برای طرف مقابل آزار دهنده باشد و سبب بروز مشکلاتی شود.

روانشناسان معتقد هستند که برای داشتن رابطه ای خوب و لذت بخش، داشتان دانش و اطلاعاتی در آن زمینه کفایت می کند و تجربه ها در طول رابطه کسب می شود.

مطلب مرتبط: چه نوع رابطه ای باعث حاملگی می شود؟

 • بارداری

داشتن رابطه قبل از ازدواج احتمال بارداری را هر چند هم نا خواسته افزایش می دهد که سبب بروز مشکلات جسمی و روحی بزرگی برای دختران می شود که معمولا هم حامله شدن قبل از ازدواج به سقط جنین منجر می شود.

 • بیماری جنسی

بیماری های مقاربتی که از راه رابطه جنسی منتقل می شود در رابطه های قبل از ازدواج به دو دلیل بیشتر است. دلیل اول شناخت کم نسبت به طرف مقابل و دلیل دوم شناخت کمتر نسبت به روش های پیشگیری از بیماری.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی حامله شدن از دوست پسر پرداخیتم و تک تک شرایط را مورد بررسی قرار دادیم که اگر در چنین شرایطی قرار گرفتیم چه کنیم؟ نظر شما در این باره چیست آیا تجربیاتی در این زمینه داشته اید با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

همچنین می توانید برای دریافت مشاوره های تخصصی در هر زمینه هایی می توانید با علیرضا نیکنام در تماس باشید.

درباره “از دوست پسرم حامله شدم چیکار کنم” بیشتر بخوانید:

3.6/5 - (12 امتیاز)

6 یک نظر

 1. عبدالحسین داوودی پاسخ

  نگاه متفاوت و جذابی بود. کاربردی و تأثیرگذار. کلا «عمل کردن» خاصیت زیادی دارد و معمولا راه‌گشاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.