نگرانی چیست؟

اضطراب و نگرانی یکی از حس های اصلی انسان است که آن را بازی میکند که در شرایط مختلف دست به تصمیمات مختلف دست بزنند. این اضطراب و نگرانی زمانی آزار دهنده میشود که فرد از کنترل خارج شده میدانند و زندگی فرد را مختل می کنند وگرنه همه افراد در طول روز وقتی فکر میکنند که باید آینده در زندگی شخصی و کاری و درسی چه کاری انجام دهند و یا چرا در گذشته فلان کار را انجام داده اند دچار اضطراب میشوند. انسان همیشه در زندگی خود بدترین اتفاقات را در ذهن خود پرورش میدهد و این باعث میشود با پیشبینی و نگه داشتن این اتفاقات در ذهن خود دچار ترس و اضطراب شود.

مطالب مرتبط: علائم اضطراب چیست؟

ولی این پیشبینی ها اگر به نشخوار فکری تبدیل شود و و فرد نتواند آنها را از ذهن خود بیرون کند و مدام به آنها فکر کند به مرور زمان برای آن مشکل ساز خواهد شد. در ادامه با علیرضا نیکنام همراه باشید تا به چیستی نگرانی و چگونگی رفع آن بپردازیم.

نگرانی چیست؟

استرس ها معمولا جنبه روانی و فیزیولوژی دارند و در برابر اتفاقات درون و بیرون رخ میدهند و معمولا میتوان برای آنها عامل مشخصی را یافت ولی نگرانی ها معمولا دلیل واضح ومشخصی ندارند و باعث اضطراب می شوند. با وجود تفاوت میان استرس و اضطراب نگرانی معمولا مردم به اشتباه این سه را اشتباه فهمیده و به جای یکدیگر در نظر میگیرند. باید اشاره کنیم که داشتن استرس جزوه احساسات اصلی انسان به شمار میرود و بر طبق آن میتوانید در موقعیت های حساس هوشیار تر باشیم و بتوانیم عکس العمل های بهتری را از خودمان نشان دهیم.در واقع آدرنالین ترشح شده در بدن میتواند باعث هوشیاری مغز و آمادگی ماهیچه ها را افزایش میدهد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.