چرا زنان به رابطه جنسی بی میل می شوند؟

چرا زنان به رابطه جنسی بی میل می شوند؟

فقدان میل جنسی یا عدم علاقه به رابطه جنسی مانع رابطه جنسی می شود. این می ‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله تغییرات هورمونی، شرایط و درمان‌ های خاص پزشکی، افسردگی، بارداری، استرس، خستگی، تاثیرات سبک زندگی مانند استرس کار یا مراقبت از کودک و حتی بی‌ حوصلگی از روال ‌های جنسی منظم.

اختلال عملکرد جنسی چیست؟

اختلال عملکرد جنسی نگرانی مشترک بسیاری از زنان است. مشکلاتی ممکن است در هر مرحله از چرخه جنسی (هیجان، فلات، ارگاسم) رخ دهد که مانع از تجربه رضایت جنسی زن شود. بسیاری از زنان تمایلی ندارند یا خجالت می کشند درباره مشکلات جنسی خود صحبت کنند، اما مهم است که به مشاور خود بگویید که چه چیزی را تجربه می کنید، زیرا بیشتر موارد اختلال عملکرد جنسی زنان قابل درمان است. اختلال عملکرد جنسی زنان ممکن است شامل مشکلات میل، برانگیختگی، ارگاسم، هورمون ها یا درد باشد.

چه چیزی باعث مشکلات جنسی و بی حسی زنان می شود؟

چه چیزی باعث مشکلات جنسی و بی حسی زنان می شود؟

اختلال عملکرد جنسی زنان می تواند دلایل فیزیکی یا روانی داشته باشد. علل فیزیکی عبارتند از دیابت، بیماری قلبی، بیماری های عصبی، عدم تعادل هورمونی، یائسگی، بیماری های مزمن مانند بیماری کلیوی یا نارسایی کبد، عفونت ادراری، اعتیاد به الکل، سوء مصرف مواد مخدر و عوارض جانبی دارو ها از جمله دارو های ضد افسردگی، نوسانات هورمونی که در دوران بارداری، بعد از زایمان و یائسگی رخ می دهد ممکن است در اختلالات جنسی نیز نقش داشته باشد.

علل روانشناختی اختلال عملکرد جنسی می تواند شامل استرس، اضطراب، نگرانی در مورد عملکرد جنسی، مشکلات رابطه، افسردگی، احساس گناه و اثرات یک ضربه جنسی گذشته باشد.

 

چگونه مشکل جنسی زنان تشخیص داده می شود؟

اختلال عملکرد جنسی در زنان با معاینه فیزیکی و سابقه علائم تشخیص داده می شود. پزشک احتمالا معاینه لگن را با آزمایش پاپ اسمیر برای بررسی سرطان یا تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم انجام می دهد. ممکن است آزمایش‌ های دیگری برای رد کردن شرایط پزشکی که ممکن است باعث اختلال عملکرد جنسی زنان شود، تجویز شود.

همچنین ممکن است از شما در مورد نگرش نسبت به رابطه جنسی، آسیب یا سوء استفاده جنسی در گذشته، مشکلات در رابطه، یا سوء مصرف الکل و مواد مخدر سوال شود تا مشخص شود که آیا این عوامل روانی در ایجاد اختلال نقش دارند یا خیر.

سن یک زن در تشخیص احتمالی اختلال عملکرد جنسی زنان نقش دارد. پزشک ممکن است آزمایش ‌های آزمایشگاهی را برای بررسی مشکلات فیزیکی بالقوه ‌ای که در اختلال عملکرد جنسی نقش دارند، درخواست کند.

مشکلات جنسی زنان چگونه درمان می شود؟

مشکلات جنسی زنان چگونه درمان می شود؟

بسیاری از انواع مشکلات جنسی را می توان با پرداختن به مشکلات جسمی یا روانی اساسی درمان کرد. معمولا شامل همکاری بین زن و مشاور است. راهبرد های درمانی برای اختلال عملکرد جنسی در زنان در ادامه  مورد بحث قرار گرفته است. درگیر شدن شریک جنسی زن ممکن است بخشی از روند درمان باشد.

ارائه آموزش رابطه جنسی

آموزش بیمار برای کمک به غلبه بر اضطراب در مورد عملکرد جنسی مهم است. یادگیری در مورد رفتار های جنسی و پاسخ های عادی ممکن است اضطراب را کاهش دهد. دانستن آناتومی طبیعی، عملکرد جنسی، تغییراتی که در طول پیری رخ می دهد و تغییراتی که در بارداری و یائسگی رخ می دهد ممکن است به کاهش ترس زنان کمک کند. زنان باید بدانند که اجازه دارند از رابطه جنسی لذت ببرند.

 

افزایش تحریک جنسی

ممکن است برای کمک به زن برای غلبه بر برخی اختلالات جنسی، تقویت تحریک جنسی ضروری باشد. خودارضایی، تغییر روال جنسی، یا استفاده از فیلم ‌ها یا کتاب‌ های وابسته به عشق شهوانی ممکن است کمک کند. بدن خود را بشناسید و بدانید چه چیزی برای شما خوب است و به شریک خود بگویید.

پوزیشن های مختلف جنسی را امتحان کنید، در زمان های مختلف روز رابطه جنسی داشته باشید و در مکان های جدید رابطه جنسی داشته باشید تا بفهمید که چگونه می توانید احساس بهتری در رابطه جنسی ایجاد کنید. برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنید.

 

ارائه تکنیک های حواس پرتی

اضطراب ممکن است با حواس پرتی کاهش یابد. فانتزی های شهوانی یا غیر شهوانی می تواند مفید باشد. موسیقی، ویدئو یا تلویزیون نیز می‌ تواند حواس زنان را پرت کرده و به آرامش آن ها کمک کند. انقباض و شل کردن عضلات لگن، می تواند یک تکنیک حواس پرتی باشد.


مطالب مرتبط: علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی چست؟


تشویق رفتار های غیرهمسری

سایر رفتار هایی که شامل آمیزش جنسی نمی ‌شوند، مانند ماساژ حسی، ممکن است به زن کمک کند در رابطه جنسی خود احساس راحتی بیشتری داشته باشد و فشار و اضطراب کم تری را در اطراف فعالیت جنسی احساس کند. ماساژ حسی می تواند به زن کمک کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد و با همسرش ارتباط بهتری برقرار کند.

 

به حداقل رساندن درد

اگر اختلال عملکرد جنسی به دلیل درد باشد، گاهی اوقات تغییر وضعیت جنسی ممکن است به کاهش یا از بین بردن درد کمک کند. روان کننده های واژن ممکن است درد ناشی از اصطکاک را تسکین دهند و آرامش قبل از مقاربت (حمام گرم، مدیتیشن) ممکن است پاسخ های درد را کاهش دهد. اجتناب از رانش عمیق ممکن است کمک کند. پزشک ممکن است توصیه کند که زنان قبل از نزدیکی از دارو های ضد التهابی غیراستروئیدی استفاده کنند تا درد را به حداقل برسانند.

 

درمان دارویی بی میلی زنان

برخی از دارو ها برای از بین رفتن بی میلی زنان می توان به داروی فلیبانسرین و داروی Vitaxnus است که هم به شکل قطره و هم به شکل قرص تولید می شوند.

درمان گیاهی و خانگی بی میلی زنان در طب اسلامی

درمان گیاهی و خانگی بی میلی زنان در طب اسلامی

در زیر به چندین گیاه که در طب اسلامی نیز به آن ها برای افزایش میل جنسی توصیه شده اشاره کرده ایم:

 • زنجبیل
 • هل
 • آرتیشو (کنگر فرنگی)
 • غذا های دریایی
 • بادام
 • گیاه مریم
 • جینسینگ پرویی یا ماکا
 • خارخاسک
 • جینسینگ
 • گیاه کهن دار یا گینکو
 • زعفران
 • شراب قرمز
 • سیب
 • عرق گزنه
 • شکلات تلخ
 • شنبلیله
 • عسل
 • توت فرنگی
 • صدف خام

ادویه های گفته شده را می توانید در غذا ها نیز استفاده کنید و طعم های جذابی نیز به غذا هایتان اضافه کنید.

 

سخن آخر

بی میلی جنسی زنان از مشکلات مهم زندگی زناشویی است که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در کامنت ها سوالات خود را بنویسید تا در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ دهیم.

 

درباره “چرا زنان به رابطه جنسی بی میل می شوند؟” بیشتر بخوانید:

2 یک نظر

 1. رضا موحد پاسخ

  سلام خسته نباشید من مدتی ک ب مشکلی برخوردم یه پنج ماهی هست ک نامزد کردن همسرم خیلی حساس چند وقت پیش بهم گفتش تو رو من غیرت نداری حساس نیستی درحالی ک کاملا برعکس من نمیتونم ببینم اخم کرده یا ناراحت همیشه جوری کنارش راه میرم ک کسی نمیتونه نگاش کنه ولی هیچ کدوم از حرفامو ک مثلا دوست ندارم فلان جا بریم بهش نگفتم ک فکر نکنه بهش گیر الکی میدم یا بی اعتمادم آقایون بخدا اگه زنی گیر میده سر این نیست ک دوستون ندارع من خودم خیلی اذیت شدم ک نگفتم ولی اینکه انگ بی غیرتی بخواد روم بخوره رو نتونستم تحمل کنم واقعا موندم چیکار کنم. ممنون میشم کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.