چرا شوهرم باهام سرد شده؟

چرا شوهرم باهام سرد شده؟

آیا همسری دارید که از نظر عاطفی سرد است؟ آیا او اغلب از صحبت در مورد آن چه که آن ها به میان می آید خودداری می کند؟ وقتی می پرسید چرا صمیمیت ازدواج شما کاهش پیدا کرده است، حالت تدافعی می گیرد یا سرد رفتار می کند؟ آیا همسرتان شما را نادیده می گیرد و باعث می شود احساس کنید در رابطه خود تنها هستید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از این سؤالات مثبت است، ممکن است احساس کنید که همسرتان سرد است، به شما اهمیتی نمی دهد یا دیگر از ازدواج شما خوشحال نیست. در چنین موقعیت ‌هایی، به راحتی احساس می‌ کنید که رابطه شما در حال از هم پاشیدن است. آیا واقعا این طور است یا همسر شما فقط به زمان و مکان نیاز دارد؟

چیکار کنم شوهرم گرم بشه

چیکار کنم شوهرم گرم بشه

قصد داریم نکاتی را با شما در میان بگذاریم که وقتی همسرتان با شما سرد یا دور رفتار می کند، چه کاری انجام دهید. در این جا 9 کاری وجود دارد که می توانید وقتی همسرتان سرد رفتار می کند یا دور می شود انجام دهید.

 

 1. به تفاوت های همسرتان احترام بگذارید.

زمانی که شما و شریک زندگی تان برای اولین بار با هم دیدار کردید، هر دو ایده ها، داستان ها، نظرات و علایق متفاوتی داشتید. با این حال، این احتمال وجود دارد که در طول سال‌ ها، برخی از تفاوت‌ های نظرات شما تغییر کرده و ناپسند ها، دوست‌ داشتن‌ها و دیدگاه ‌های مشابهی را ایجاد شده اند.

برای مثال، شاید هر دوی شما شروع به دوست داشتن غذا های مشابه کرده اید یا سرگرمی های یکسانی را انتخاب کرده اید و در حالی که برخی از علایق مشترک شما ممکن است دائمی باشد، این امکان وجود دارد که با گذشت زمان، شما و همسرتان نظرات جدیدی را ایجاد کنید و این باعث ایجاد اختلافات جدید شود.

اگرچه ممکن است گاهی فراموش کنیم، روابط نیاز به احترام عمیق برای تفاوت های یکدیگر دارد. به همان اندازه مهم است که توجه داشته باشید که داشتن تفاوت ها به این معنا نیست که یک نفر درست می گوید و دیگری اشتباه می کند.

اگر همسرتان سرد رفتار می کند، سعی کنید به تفاوت های آن ها احترام بگذارید. بحث در مورد نظرات آن ها فقط آن ها را از شما دور تر می کند. شما نمی خواهید آن ها احساس کنند مورد حمله قرار گرفته اند. در عوض، تفاوت‌ های خود را جشن بگیرید و بپذیرید که نظرات آن ها چیزی است که همسرتان را آن‌ طور که هست می ‌سازد.

جمله ای است که خوب است به یاد داشته باشید، متضاد ها جذب همدیگر می شوند.


مطالب مرتبط: دلبری برای شوهر


 1. آن را شخصی نگیرید.

درک این نکته مهم است که نیاز همسرتان به حریم خصوصی یا فضا ممکن است مربوط به شما نباشد. به عبارت دیگر، آن را شخصی نگیرید. همسر شما ممکن است مرحله ای را پشت سر بگذارد که نیاز به زمان تنهایی دارد یا شاید در حال مبارزه با مشکلات درونی است.

اگر همسرتان مایل است احساسات خود را با شما در میان بگذارد، متعهد باشید که مسائل او را معقولانه بیان کنید. سوالات سخت را نپرسید و هرگز مشکلات آن ها را در مورد شما مطرح نکنید. به جای این که فکر کنید «شوهرم مرا نادیده می‌ گیرد» و سپس بر اساس آسیب و عصبانیتی که باعث می ‌شود عمل کنید، راه ‌حل‌ هایی را در نظر بگیرید. اگر خود محور و بی ملاحظه باشید، کمک به همسرتان برای بیرون آمدن از پوسته محافظش بسیار سخت تر خواهد بود.

تعقیب کردن همسرتان را کنسل کنید

 1. تعقیب کردن همسرتان را کنسل کنید.

اغلب اوقات، وقتی یکی از شرکا از رفتار سرد همسرش ناراحت می شود، به حالت تعقیب و گریز می رود و متاسفانه این فقط وضعیت را بد تر می کند. اگر همسرتان را در مواقعی تعقیب کنید که او به وضوح گفته است که فضایی برای خود می ‌خواهد، به احتمال زیاد فقط باعث می شوید او را از خود دور کنید.

در عوض، احترام بگذارید که همسرتان به مدتی تنهایی نیاز دارد و دنبال او نروید. درست است شاید که انجام این کار سخت باشد، به خصوص اگر در مورد آن چه در حال وقوع است نگران باشید. هر چقدر هم که سخت باشد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که مثبت بمانید و ایمان داشته باشید که وقتی آماده صحبت کردن باشند، به سراغ شما خواهند آمد.

به هر حال، اگر سوالی در مورد موضوعاتی که در این جا گفته شد دارید، می توانید آن ها را در بخش نظرات در آخر مقاله مطرح کنید.


مطالب مرتبط: چطور شوهرم را دیوانه خودم کنم؟


 1. شدت خود را کاهش دهید.

در حال حاضر، کاهش شدت شما به معنای آرام و صبور بودن با همسرتان است. اگر معمولا فردی پر سر و صدا و سریع هستید و عادت دارید با او صحبت کنید یا توصیه های ناخواسته بدهید، باید سرعت خود را کم کنید. این بدان معنا نیست که رفتار همسرتان تقصیر شماست، بلکه به این معناست که شخصیت بزرگ شما ممکن است درمان رفتار سرد او نباشد.

انواع خاصی از افراد وجود دارند که به خوبی به این نوع انرژی بالا واکنش نشان نمی دهند. شخصیت قدرتمند شما می تواند دلیل دور شدن آن ها از رابطه باشد. بنابراین، کاهش کاریزمای خود می تواند به همسرتان کمک کند تا احساس آرامش و خوب بیشتری داشته باشد.

به همسرتان فضا بدهید

 1. به همسرتان فضا بدهید.

اگر عادت دارید همیشه پشت پاشنه همسرتان باشید، وقت آن است که کمی عقب نشینی کنید. آوزیزان شدن بر روی همسرتان یا بیان نظرات خود در مورد این که او چگونه کار های روزمره خود را انجام می دهد، می تواند کمی کلاستروفوبیک شود. برای جلوگیری از خفه کردن آن ها، سعی کنید از منطقه آن ها دور بمانید، زبان خود را گاز بگیرید و به سادگی اجازه دهید آن ها کمی تنها باشند. اگر همسرتان به صراحت گفته است که به فضا نیاز دارد، به خواسته های او احترام بگذارید. بنابراین، اگر می خواهید از همسرتان حمایت کنید، بهتر است به او اجازه دهید وقت خود را داشته باشد. این مثال کاملی از نمونه ای است که کمتر، بیشتر است.


مطالب مرتبط: چرا شوهرم خیانت می کند؟


 

درباره “چرا شوهرم باهام سرد شده؟” بیشتر بخوانید:

4 یک نظر

 1. امید ناصری پاسخ

  سلام من چهارده سالمه سه روزه همش فگر های منفی تو مغزم هست تپش قلب هم بیشتر است کف های دستم عرق می کنه فگر می کنم همه جانم می لرزه حتا اونقدر حالم بد میشه که گریه می کنم میشه برام کمک کنید.

 2. علی محمد براتی پاسخ

  تست خیلی خویه و مطالب سایتتون عالیه، تست MBTI تستشو هم پیشنهاد میکنم تست جالبیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.