آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

یکی از سوال هایی که ذهن خیلی از زوح ها را درگیر کرده است حامله شدن از طریق رابطه مقعدی است. خیلی ها این سوال را می پرسند که من از پشت رابطه داشتم آیا امکان حامله شدن من وجود دارد یا خیر؟ ما در این بخش از علیرضا نیکنام به بررسی این سوال می پردازیم پس تا آخر همراه ما باشید.

رابطه مقعدی چیست

قبلا از این که به سوال آیا رابطه از پشت باعث حاملگی میشود یا نه اطلاعاتی از رابطه مقعدی داشته باشیم.

یکی از راه هایی که می توان رابطه جنسی برقرار کرد ارتباط از پشت و رابطه مقعدی است اما این نوع رابطه اصلا توصیه نمی شود زیرا مقعد فقط برای خروج مدفوع استفاده می شود و نه دخول جسم های خارجی. حتی هیچ گونه نقطه ای در مقعد برای تحریک پذیری هم وجود ندارد فقط سبب سرد شدن رابطه می شود.

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

رابطه مقعدی میزان انتقال بیماری  های جنسی را افزایش می دهد

آیا رابطه از پشت یا رابطه مقدی باعث بارداری می شود؟

در جواب باید گفت خیر زیرا مایع منی در تماس با تخمک ها سبب بارداری می شود که برای باروری تخمک اسپرم باید وارد واژن شود تا بتواند با تخمک ارتباط بگیرد به همین دلیل کاملا بی ربط بوده و هیچ ارتباطی بین مقعد و تخمک ها وجود ندارد.

بنابراین احتمال حامله شدن توسط رابطه مقدی به صفر می رسد.

معایب رابطه مقعدی

برقراری رابطه جنسی ضرر هایی به همراه دارد که اگر کنترل شده نباشد می تواند دردسر های زیادی را برای زوجین ایجاد کند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

دهانه وقعد بسیار باریک و خشک است به همین دلیل این امکان وجود دارد که بیماری های رابطه جنسی از این طریق انتقال یابد.

به دلیل حساس بودن مقعد احتمال خونریزی و جراحت در این محل زیاد است پس همین شرایط ورود آسان باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها به جریان خون را آسان می کند.

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

این نکته هم لازم به ذکر است که اگر زوجین هم هیچ عفونتی یا بیماری خاصی نداشته باشند که از این طریق انتقال یابد به دلیل وجود مدفوع امکان بروز عفونت مجاری ادراری هم وجود دارد و دور از انتظار نیست.

استفاده از روان کننده ها هم احتمال خونریزی را کاهش  می دهد اما احتمال انتقال عفونت را بالا می برد، در بعضی بیماران دیده شده که رابطه از پشت سبب عدم کنترل مدفوع می شود.

این نکته را بدانید که عفونت هایی از طریق رابطه منتقل می شوند، آنچنان نشانه ای ندارد همچنین تشخیص این نوع میکروب ها کم است ، آزمایش و آزمون خواصی ندارند .

حامله شدن از طریق رابطه مقعدی

همانطور که بالا هم ذکر شد حامله شدن از این طریق احتمال کمی دارد فقط یک راه وجود دارد برای حامله شدن از این طریق که مایع منی به هر دلیلی با واژن برخورد داشته باشد مثلا دست آغشته به منی یا ….

بیماریی هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود

 • HIV
 •  ویروس ﭘﺎﭘﯾﻟوﻣﺎى اﻧﺳﺎﻧﯽ (HPV)
 •  ویروس های هپاتیت
 •  سفلیس
 •  سوزاک
 •  تبخال تناسلی
 • کلامیدیا
 • زگیل تناسلی

 خود ارضایی قبل از نزدیکی

طبق بررسی های انجام شده این کار نه تنها تاثیر مثبتی در رابطه ندارد بلکه سبب کاش کیفیت رابطه نیز می شود، پس از انجام آن خودداری کنید.

دوش گرفتن بعد از نزدیکی و رابطه

لازم است بدانید که دوش گرفتن بعد از رابطه و تمیز کردن واژن آنچنان تاثیری در عدم حاملگی ندارد و مقداری اسپرم باقی می ماند حتی باعث ایجاد عفونت های مختلف نیز می شود.

استفاده از قرص های ضد بارداری

تاثیرات قرص های ضد بارداری 7 روز پس از مصرف شروع می شود.

آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟

پادکست درباره باردار شدن هنگام رابطه از پشت

با گوش دادن به این پادکست به  راحتی می توانید دلایل عدم باردار شدن هنگام رابطه مقعدی را بفهمید

نتیجه گیری

در این مقاله درباره حامله شدن بحث کردیم و گفتیم که احتمال بارداری هنگام رابطه از پشت صفر است است. نظر شما در این باره چیست ؟ تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.

 

 

درباره “آیا رابطه از پشت باعث حاملگی می شود ؟” بیشتر بخوانید:

4 یک نظر

 1. حسن یزدانی پاسخ

  درود خداوند بر شما و خداقوت جناب دکتر عزیز
  پوزش میخواهم جسارتا خسته ام از مصرف مواد مخدر راههای زیادی را تست و امتحان نموده ام جهت ترک کردن اما پس از مدتی دوباره شروع به مصرف باراخر۶سال هم پاک بودم دوباره لغزش کردم به حدی خسته ام که یکبار خودکشی کرده ام همه چیزم و همه اطرافیانم رو از دست داده ام شدم یه زالوی به درد نخور یه نکبت که فقط ضرر میرسونم میتونید کمکم بکنید بخدا حلقه به گوش تون میشوم امضامیکنم و مینویسم که تاعمر دارم و نفس میکشم نوکر شماخواهم بود فقط نجاتم بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.