آموزش رابطه جنسی در دوران قاعدگی

داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی

نزدیکی و رابطه جزو ارکان اصلی هر خانواده است و سبب گرمی و صمیمیت بین زوجین می شود. سوال خیلی از زوجین این است که آیا در زمان قاعدگی میتوان رابطه داشت یا خیر ؟ نزدیکی و رابطه جنسی در زمان پریودی و عادات ماهانه دارای ویژگی های خاصی است که باید رعایت شود در ادامه این مطلب با علیرضا نیکنام همراه باشید تا این موضوع پرطرفدار را با هم بررسی کنیم.

آموزش رابطه جنسی در دوران قاعدگی

خیلی از زوجین بر این باور هستند که در آن دوران رابطه جنسی کار درستی نیس و نباید نزدیکی داشت اما برخی هم بر این باورند که نزدیکی در آن زمان فوایدی دارد. اما حقیقت اصلی چیست ؟ کدام طرز فکر صحیح و کدام یک غلط است؟

طبق تحقیقات انجام شده در دوران قاعدگی میل زنان به رابطه جنسی کم می شود وآنچنان تمایلی نشان نمی دهد اما افرادی هم هستند که در آن دوران میلشان به نزدیکی بیشتر و بیشتر می شود.

مطلب مرتبط:

رابطه جنسی در زمان قاعدگی توضیه نمی شود نه از نظر دین اسلام و از نظر طب پزشکی، نزدیکی در آن زمان جزو روابط  جنسی پر خطر به شمار می رود و عوارض زیادی دارد و ممکن است سبب انتقال بیماری ها شود.

بعضی ها بر این باورند که فعالیت های جنسی در آن زمان سبب کاهش میگرن و سردرد می شود  این باور تا حدودی صحیح است اما عوارضی که دربر دارد از فواید آن بیشتر است. توصیه می شود درآن بازه زمانی از رابطه دخولی امتناع کنید و صبوری به خرج دهید و بعد از گذشت چند روز شروع به نزدیکی کنید.

بهترین پوزیشن های سکس برای دوران پریودی

بعضی از پوزیشن ها هستند که در دوران پریودی می توان از آن ها استفاده کرد که در عین داشتن لذت عاری از هرگونه عوارض باشد.

آموزش رابطه جنسی در دوران قاعدگی

سکس بدون دخول

سکس دهانی سبب می شود که آلت مرد نیاز به دخول داشته باشد، دراین شرایط می توان از پوزیشکن سکس بدون دخول استفاده کرد. این پوزیشن به گونه ای است که زن در حالی که دراز کشیده است پای خود را به یکدیگر نزدیک می کند و مرد هم در آن حالت، کاری همانند دخول را انجام می دهد.

سکس دهانی

این پوزیشن به این صورت است که مرد دراز کشیده است و زن سعی می کند با دست یا دهان خود آلت تناسلی مرد را نوازش کند تا مرد لذت مورد نیاز را از رابطه ببرد.

ارضا شدن در سکس دهانی نسبتا مشکل است اما لذت زیادی را به همراه دارد البته اگر زن تکنیک های سکس دهانی را بلد باشد می تواند محیطی زیبا را برای خود و همسر خود فراهم کند.

ارضا کردن همسر

در زمان پریودی فقط مرد نیاز به ارضا شدن ندارد بلکه زن هم باید نیازش برطرف شود، آقایان هم می توانند با دست و زبان خود اندام های جنسی زنان را نوازش کنند، این کار سبب ارضا شدن هر دو طرف می شود. مرد باید نقاط حساس بدن بانوان را بلد باشد  و بتواند بدون دخول به اوج لذت برساند.

نقاط حساس و تحریک پذیر بانوان
 • سر
 • گوش
 • لب و دهان
 • گردن
 • سینه
 • زیر بغل
 • دست

آموزش رابطه جنسی در دوران قاعدگی

 • شکم و ناف
 • واژن – نقطه جی
 • مچ دست
 • ران پا
 • زانو
 • ساق پا

این مکان ها به خصوص نوک سینه ها و اطراف واژن بهترین محل ها برای سکس دهانی هستند، آقایان هم به این کار علاقه زیادی از خود نشان می دهند.

عوارض نزدیکی در زمان پریودی

 1. رابطه جنسی سبب می شود تا مقدار خون ریزی ها در آن بازه افزایش یابد.
 2. در این بازه چون دهانه رحم باز است مبتلا شدن به عفونت افزایش می یابد.
 3. قاعدگی یکی از دلایل تبهال در بانوان است .
 4. عفونت های شدید رحمی به خصوص اندومتریوز  از عوارض قاعدگی است.
 5. به دلیل خون ریزی امکان ابتلا به انواع بیماری ها همچون سوزاک، سیفیلیس و … وجود دارد
 6. عفونت کلامیدیایی بیشتر در زمان های نزدیکی هنگام قاعدی اتفاق می افتد

حکم رابطه غیر دخولی در دوران قاعدگی

نظر اکثر علما این گونه است که دخول در زمان قاعدگی جائز نیست اما اگر بدون دخول باشد هیچ مشکلی ندارد و زن و شوهر می توانند در آن بازه زمانی هم با یکدیگر نزدیکی داشته باشند.

بهترین زمان رابطه بعد از پریود

لازم به ذکر است که قانون یا زمان خاصی ندارند و هر وقت که هر دو طرف احساس راحتی کردند و از خون ریزی ها خبری نبود می توانند نزدیکی را انجام دهند.

آموزش رابطه جنسی در دوران قاعدگی

عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود

این نکته را بدانید که در مقعد هیچ اندام تحریک پذیری وجود ندارد به همین دلیل بانوان تحریک نمی شوند در کنار این همانطور که بالا هم گفته شد در این بازه زمانی نیاز به رابطه جنسی کاهش میابد به همین دلیل زن آنچنان تمایلی به رابطه مقدی در زمان قاعدگی نشان نمی دهد.

علاوه بر این موارد مقعد راهی برای خروج پسماند های دستگاه گوارشی است و به عنوان اندام جنسی از آن استفاده نمی شود به این علت امکان انتقال میکروب ها و عفونت ها از زوجین به یکدیگر وجود دارد

سخن پایانی

همانطور که گفته شد رابطه جنسی در زمان قاعدگی توضیه نمی شود زیرا ضرر ها و عوارضی که به همراه دارد از مزایای آن بیشتر است و امکان انتقال بیماری افزایش می یابد پس بهتر است در این بازه زمانی از دخول استفاده نشود و از پوزیشن های دیگری برای لذت جنسی استفاده شود.

نظرات شما در این باره چیست ؟ آیا تجربه ای داشته اید؟ اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید می توانید با علیرضا نیکنام در تماس باشید و بهترین مشاوره ها را دریافت کنید.

 

درباره “داشتن نزدیکی در زمان قاعدگی” بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *