آیا نزدیکی زیاد ضرر دارد؟

آیا نزدیکی زیاد ضرر دارد؟

تعداد و میزان رابطه جنسی به  میل جنسی طرفین رابطه بستگی دارد و ممکن است زوجی روابط جنسی کمی داشته باشند اما از آن راضی باشند و در مقابل زوج دیگری نیز تمایل به رابطه جنسی زیاد داشته باشند. ممکن است شما با شریک جنسی خود در تعطیلات یا ماه عسل باشید و تمایل و وقت زیادی برای سکس داشته باشید اما از طرفی نگران این باشید که ممکن است رابطه جنسی زیاد عوارضی داشته باشد؛ در این مقاله از سایت علیرضا نیکنام عوارض زیاده روی در رابطه جنسی را بررسی خواهیم کرد.

مطلب مرتبط: رابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

زیاده روی در سکس چه عوارضی دارد؟

داشتن رابطه جنسی خوب شما را ازنظر جسمی و روحی سالم نگه می دارد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد. اصولا تاکنون هیچ منع و محدودیتی برای میزان و دفعات رابطه جنسی ذکر نشده است و عواملی مثل سن یا بیماری ها نمی توانند محدودیتی برای رابطه جنسی باشند؛ اما از نظر روانشناسان؛ بیش فعالی جنسی برای برطرف کردن میل زیاد جنسی که به مرضی برای برقراری رابطه زناشویی تبدیل شده باشد؛ نوعی اختلال رفتاری محسوب می شود. اما در کل رابطه جنسی هیچ تاثیر بدی بر بدن ندارد و کسانی که فکر می کنند با رابطه جنسی انژی و ویتامین ها و مواد معدنی بدن از بین می رود در اشتباهند. اما از آنجایی که همیشه تمایل جنسی دو طرف در رابطه با هم منطبق نیست؛ ممکن است درخواست رابطه جنسی زیاد منجر به اختلاف و جدایی شود (پیشنهاد می شود قبل از ازدواج درمورد نیازهای جنسی هم صحبت کرده و به تفاهم جنسی برسید). لذا بهتر است در تعداد دفعات نزدیکی با شریک جنسی خود؛ توانایی ها و شرایط بدنی و روحی را در نظر بگیرید تا دچار عوارض جانبی احتمالی جسمی و روانی یا مشکلی در زندگی روزمره نشوید. رابطه جنسی رضایت بخش یکی از مولفه های اصلی داشتن سلامت جنسی است که کیفیت زندگی را بالا می برد. اما افرادی که توانمندی و قوای جنسی کافی ندارند؛ ممکن است با داشتن رابطه جنسی زیاد دچار عوارض جسمی و روحی زیر شوند:

رابطه جنسی زیاد و خشکی واژن

خشکی واژن در خانم ها

در نتیجه رابطه جنسی و دخول زیاد؛ اصطحکاک زیادی در داخل واژن صورت می گیرد و از طرفی به دلیل کم شدن ترشح هورمون استروژن رطوبت واژن کم می شود؛ لذا واژن خشک و دردناک می شود.

التهاب اندام تناسلی در خانم ها

رابطه جنسی زیاد و خشن میتواند باعث ایجاد التهاب و آسیب های پوستی و پارگی رگ های واژن در خانم ها شود.

عفونت های دستگاه ادرار

داشتن رابطه جنسی زیاد با شرکای جنسی مختلف می تواند انتقال عفونت ها به مجاری ادراری و ابتلا به بیماری عفونت دستگاه تناسلی را افزایش دهد.

کمردرد و ران درد

در صورتی که موقعیت و پوزیشن مناسبی در رابطه جنسی نداشته باشید در طولانی مدت باعث وارد شدن فشار به کمر و پارگی رباط یا گرفتگی های عضلانی می شود.

آسیب به آلت تناسلی مرد

در اثر رابطه جنسی زیاد ممکن است آلت مرد دچار حساسیت پوستی یا آسیب به رگ های خونی و عصبی شود.

خستگی

از آنجایی که در رابطه جنسی هورمون هایی مثل آدرنالین و کورتیزول در خون آزاد می شود ضربان قلب، فشارخون و انژی شما بیشتر می شود؛ لذا بعد از رابطه جنسی زیاد؛ احساس خستگی خواهید داشت و انژی کافی برای انجام کارها در بقیه روز را نخواهید داشت.

رابطه جنسی زیاد و اختلال در باروری مردان

اختلال در باروری مردان

اگر رابطه جنسی زیاد باشد میزان اسپرم مایع منی در موقع انزال کم می شود و این می تواند شانس باروری را کاهش دهد.

اعتیاد به داشتن رابطه جنسی

رابطه جنسی زیاد ممکن است باعث اعتیاد به سکس شود و در صورتی که فرد دسترسی به شریک جنسی خود نداشته باشد مجبور به خود ارضایی شود یا به انحرافات جنسی دیگری روی آورد.

کم آب شدن بدن

در طول فعالیت جنسی بدن دچار تعریق می شود و آب زیاد را از دست می دهد لذا رابطه جنسی زیاد می تواند بدن شما را دهیدراته کند.

مطلب مرتبطرابطه جنسی زیاد چه عوارضی دارد

قوای جنسی در میزان رابطه جنسی تاثیرگذار است

عوارض رابطه جنسی زیاد از نظر طب سنتی چیست؟

از نظر طب اسلامی و سنتی داشتن رابطه جنسی زیاد در افرادی که قوای جسمی و روحی ضعیفی دارند یا به اصطلاح قوای جنسی در آنها کم است منجر به عوارضی از جمله موارد زیر می شود:

 • خاموش شدن غریزه جنسی
 • مشکلات کبد و معده
 • لاغری و سوء هاضمه
 • کم خونی و رنگ پریدگی
 • فرسودگی و پیری
 • درد پا و مفاصل و گرفتگی سیاتیک
 • ضعف و لرزش در اندام های حرکتی

مطلب مرتبطتعداد رابطه زناشویی در هفته از نظر اسلام

کلام آخر

همانطور که می دانید رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی مشترک را تشکیل می دهد و هیچ قانون و محدودیتی برای تعداد دفعات و میزان سکس وجود ندارد؛ اما اگر در میزان رابطه جنسی با شریک جنسی خود تفاهم نداشته باشید ممکن است داشتن رابطه جنسی زیاد تاثیر منفی روی کیفیت رابطه روحی و عاطفی بین شما داشته باشد. بنابراین با آگاهی از میزان میل جنسی همدیگر و رعایت حد تعادل در رابطه جنسی می توانید از مزایای رابطه جنسی بهره ببرید و از عوارض احتمالی روحی و جسمی سکس زیاد که در این مقاله توضیح دادیم؛ مصون بمانید.

درباره “آیا نزدیکی زیاد ضرر دارد؟” بیشتر بخوانید:

 • آيا نزديكي زياد ضرر دارد

 • آيا نزديكي زياد ضرر دارد نی نی سایت

 • ایا ارضا شدن زیاد زن ضرر دارد

 • ایا هر روز رابطه داشتن ضرر دارد

 • عوارض رابطه با چند نفر

 • عوارض نزديكي زياد براي مردان

 • فوايد نزديكي زياد

 • نزدیکیه زیاد چه عوارضی دارد

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.