آیا شما جزء مردانی هستید که فکر می کنید با ازدواج دوم موفق خواهید شد؟ ازدواج دوم برای مردان متاهل معمولا واکنشی است که برای مقابله با مشکلات زناشویی به انجام این کار می پردازد و راحتترین راه برای فرار از مشکلات زناشویی است و برای توجیه رفتارشان دلایل زیادی را مطرح می کنند و زمانی که دلیل این کارشان را می پرسید در پاسخ می گویند که (کاری قانونی و شرعی انجام می دهد) و خانم هایی که همسرشان ازدواج مجدد کرده است می گویند که همسرشان در ابتدا رفتار بسیار خوبی داشتند ولی با گذشت زمان رفتارشان عوض شده است و نسبت به او بی توجه شده اند.

در این مقاله از سایت علیرضا نیکنام به بررسی مشکلات به وجود آمده در ازدواج دوم و دلایل ازدواج دوم در مردان متاهل خواهیم پرداخت.

دلایل ازدواج دوم مردان متاهل

ازدواج دوم بکنم؟ مشکلات ازدواج دوم چیست؟ این سوالات، سوال های افرادی است که در ازدواج اول خود شکست خورده اند و طرح این سوالات در آن ها نشان دهنده ترس آن ها از ازدواج دوم است و برای آن دچار ترس و تردید هستند ولی مردانی که به فکر ازدواج دوم هستند قطعا مشکلاتی در زندگی خود دارد به همین دلیل در این قمست از مقاله به بررسی بیشتر دلایل مردان برای ازدواج دوم خواهیم پرداخت.

همسر اولشان باردار نمی شود

همسر اولشان باردار نمی شود

یکی از مهم ترین دلایلی که مردان به فکر ازدواج دوم فکر می کنند این است که همسر اولشان نمی تواند باردار شود و مردان برای بقای نسلش اقدام به ازدواج مجدد می کنند. در این نوع از ازدواج امکان دارد همسر اول طلاق بگیرد و به بقیه زندگی خود بپردازد و در شرایط دیگر همسر اول با ازدواج دوم همسرش موافقت می کند.

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی در زمان بارداری

نکته: اگر زنی نازا باشد همسرش می تواند ازدواج کند و همسر اول را طلاق دهد یعنی نازایی زن و طلاق یا ازدواج مجدد همسرش یک رابطه ی مستقیم دارد ولی اگر قضیه بر عکس باشد و مرد نابارور باشد از همسر خود تقاضای صبر و مدارا کردن می کند.

خواستن فرزند پسر

بعضی از مردان فکر می کنند که پسر نداشتن آن ها تقصیر همسرشان است در این نوع از خانواده ها زن ها چندین باز باردار می شوند تا یک پسر بیاورند در غیر این صورت مرد به ازدواج دوم فکر می کند.

(در آخر این مردان پسر دار می شوند و پسر آن ها به هیچ جایی نمی رسد)

ثروت بیش از حد

بیش تر مردان زمانی که ثروتشان بیش از حد می شود به فکر ازدواج مجدد می افتند به قول قدیمی ها زمانی که شلوارشان دوتا می شود فیلشان یاد هندوستان می کند و به فکر تنوع طلبی جنسی می افتند.

در برخی از موارد زن و شوهر زندگی خود را از نقطه ی صفر با هم شروع کرده اند و بعد از سال تلاش و کوشش به جایی می رسد و زمانی که باید استراحت کنند مرد به فکر تنوع طلبی می افتد و به دنبال زن های خارج از زندگی شان می روند.

اختلالات دو قطبی در مردان

اختلالات دو قطبی در مردان

مردان زمانی که به بیماری مانیک (بیماری شیدایی) و اختلال دو قطبی هستند برای فرار از احساس افسردگی شدیدی که این بیماری ها باعث به وجود آمدن آن ها می شوند به فکر بر قراری رابطه جدید با فرد دیگر می شوند.

سرد مجاز بودن همسر اول

برخی از زنان سرد مجاز هستند و نمی خواهند که این مشکل را در خودشان حل کنند و سرد مجازی زن ها باعث سر شدن رابطه شان می شود و باعث می شود از یکدیگر دور شوند و مردان برای رفع نیاز های جنسی خود به فکر برقراری رابطه با زنان دیگر و ازدواج دوم می افتند

هیچ یک از موارد گفته دلیل محکمی برای ازدواج مجدد مرد محسوب نمی شود زیرا حکم انسانی می گویند که زمانی که با فردی پیمان هایی بسته اید باید به آن وفادار باشید و اگر شخصی در ازدواج خود دچار کمبود هایی شده است باید از راهکار هایی روانشناسان توصیه می کنند عمل کند تا کم ترین آسیب را به خود و اطرافیان وارد کند.

مشکلات به وجود آمده از ازدواج دوم مرد

مشکلات به وجود آمده از ازدواج دوم مرد

ازدواج دوم مردان متاهل پیامد های بسیار زیادی در زندگی مرد و زن به وجو می آورد که در این قسمت از مقاله به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

  • مرد باید با ترس زندگی کند
  • در کار های روزمره خود دچار اختلالاتی می شود
  • مجبور است همیشه دروغ بگوید
  • به وجود آمدن شک و تردید در همسر و فرزندان
  • جایگاه خود را بین فرزند و همسر خود را از دست می دهد
  • از دست رفتن اعتبار و آبرو بین خانواده، دوستان و همکاران
  • کم شدن شادی و کیفیت زندگی
  • به وجود آمدن اختلال در خواب

کلام آخر

ازدواج دوم برای مردان متاهل پیامد های بسیار زیادی دارد پس بهتر است قبل از اقدام به ازدواج دوم با یک مشاور مشورت کنید و با تغییر یک سری ویژگی ها در رابطه با همسرتان در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

شما هم می توانید تجربیات خودتان را در مورد مشکلات ازدواج دوم برای ما در سایت علیرضا نیکنام کامنت کنید.

درباره “مشکلات همسر دوم” بیشتر بخوانید:

2 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.