درمان اختلال شخصیت اجتنابی

درمان اختلال شخصیت اجتنابی

 معمولا کسانی که دارای اختلال شخصیت اجتنابی دوری گزین هستند زمانی به فکر درمان و چاره می افتند که دوست دارند روابط عمیق تر داشته باشند و یا از اینکه در تمام محیط ها در ارتباط با دیگران دچار اضطراب و تنش شوند خسته شده اند. در این زمان است که به فکر چاره می اندیشند. ای افراد ممولا سعی میکنند برای دور از موقعیات های که ممکن است در آن مورد ملامت و تحقیر قرار گیرند خود را از تمام اجتماع ها و انسان های خود را دور کنند و برای ترس از این موضوع خود را منزویی میکنند. اختلال شخصیت اجتنابی بیماران زمانی شدت می گیرد که اطرافیان فرد از آن مطلع نیستند و یا به آن اهمیت نمی دهند و با رفتار های غلط خود باعث میشوند که اختلال فرد شدت گیرد. اگر فرد از اختلال خود باخبر باشد و بخواهد که ان را درمان کند با روش های روانشناسی میتوان پروسه درمان را به خوبی به پیش برد. با سایت علیرضا نیکنام همراه باشید.

درمان اختلال شخصیت اجتنابی

 افرادی که دارای اختلال شخصیت دوری گزین هستند هر یک می توانند علامت های متفاوت و زیاد  کمی را بر حسب شخصیت خود از خود نشان دهند. ما در اینجا قصد داریم که برخی از شایع ترین علامت های اختلال شخصیت اجتنابی و یادآوری گزینی را برای شما ذکر کنیم:

·         اعتماد به نفس بسیار و دست کم گرفتن خود

·         ریسک پذیر نیستند و از موقعیت‌ها جدید در زندگی اجتناب می‌کنند. 

·         ترس شدیدی از تحقیر دیگران دارند و برای فرار از ارزیابی منفی، از جمع اجتناب می‌کنند.

·         ترس و اضطراب شدید در هنگام حضور در جمع

درمان اختلال دوری گزینی

به دلیل اینکه الگو های رفتاری این دست از افراد ریشه در گذشته دارند و طی سال ها به وجود آمده اند تغییر دادن آنها سخت است ولی این افراد به دلیل اینکه در طول زندگی خود و حتی در روزمره دچار رنج و عذاب میشوند به  درمان علاقه نشان میدهند هدف از درمان شخصیت اجتنابی، اصلاح الگوهای رفتاری و باورهای غلطی است که آنها درباره ارتباطات اجتماعی با دیگران شکل گرفته است.

2.4/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.