انواع اعتیاد رفتاری

انواع اعتیاد رفتاری

 

همیشه اعتیاد به مواد مخدر ختم می شوند انسان ها میتوانند به یک رفتار اعتیاد داشته باشند و خود را مجبور بدانند که این رفتار به صورت پی در پی انجام دهد. اعتیاد های رفتاری نیز مانند دیگر اعتیاد ها عمل میکنند و فرد باید هر دفعه این رفتار را با شدت بیشتری انجام دهد که لذت بیشتری ببرد و روان خود را آسوده کند.

مطالب مرتبط: چگونه با تغییرات سازگار شویم؟

در اعتیاد های رفتاری تا کاری را که به ا اعتیاد دارد را انجام ندهد احساس کلافگی می کند و نمی تواند که ذهن خود را آرام کند این رفتار می تواند باعث این شود که فرد زندگی خود را مختل کند و همه کار ای خودرا کنار بگذار و به اعتیاد خودش بپردازد. شاید برای شما سوال ایجاد شده باشد که آیا اعتیاد های رفتاری قابل درمان هستند و می توان آن ها را کاهش داد و یا حذف کرد؟! جواب شما بله است.

شما میتوانید با استفاده از متخصصان و روانپزشکان و روان درمانگران این رفتار ها را اصلاح کنید. با ما در سایت علیرضا نیکنام همراه باشد تا به انواع اعتیاد های رفتاری و مضرات آن و روش های درمان آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع اعتیاد رفتاری

اعتیاد ها به رفتار های گفته میشود که فرد بصورت پی در پی و گاهی بدون علت آن را انجام میدهد و نمیتواند که آنها را خواست خودش ترک کند. اعتیاد های رفتاری در همه سطوح زندگی فرد میتواند ظهور کند مثلا فرد به حمام کردن و خرید کردن و سکس و قمار و یا هر گونه فعالیت دیگ اعتیاد داشته باشد. بوصرت کلی اععتیاد یعنی اینکه   فرد احساس می کند که اجبار به انجام آن فعالیت دارد و این احساس در صورتی است آن فرد میداند که ممکن است با انجام دادن این رفتار ها به خودش و یا حتی دیگران آسیب برساند ولی باز هم این رفتار ها را انجام میدهد.

3.7/5 - (4 امتیاز)

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.