علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی چست؟

تعداد فزاینده ای از مردان جوان (30 ساله و بالا تر) به مشکلات نعوظ یا سایر اختلالات جنسی مبتلا می شوند که بر روابط شخصی و روانشناسی آن ها تاثیر منفی می گذارد.

علائم کاهش میل جنسی در مردان چیست؟

علائم کاهش میل جنسی در مردان چیست؟

علائم کاهش میل جنسی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم تمایل به شروع رابطه جنسی
 • ناتوانی در رسیدن به نعوظ

اگر بیمار یک دوره اختلال نعوظ را بدون هیچ گونه علائم جنسی قبلی و نعوظ شبانه کافی تجربه کند، احتمالا علت آن روان زا است و فیزیولوژیک نیست. همچنین مهم است که مشخص شود آیا میل جنسی کم شروع شده است یا این که آیا بیمار همیشه این احساس را در مورد رابطه جنسی داشته است.

در این جا فهرستی از ده دلیل رایج وجود دارد که چرا مردان گاهی ممکن است تمایلی به رابطه جنسی داند:

 1. دارو ها: دارو های ضد افسردگی (نوع SSRI) و دارو های فشار خون اغلب مقصر هستند که مردی علاقه کم تری به فعالیت جنسی دارد. این ها همچنین می توانند باعث اختلال در عملکرد جنسی شوند.
 2. کمبود خواب: وقتی مردی در سنین نوجوانی یا بیست سالگی است، فرصت رابطه جنسی اغلب میل به خوابیدن را تحت تاثیر قرار می دهد. این اغلب زمانی که یک رابطه کاملا جدید است نیز صادق است. اما با بالا رفتن سن افراد و روابط، رابطه جنسی می تواند ماهیت قانع کننده خود را از دست بدهد و یک استراحت خوب شبانه می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد.
 3. سطوح هورمونی: مهم ترین محرک فیزیولوژیکی میل جنسی، تستوسترون است. بسیاری از مردان به اشتباه به آزمایش خون برای تستوسترون تام فرستاده می شوند که برای میل جنسی پایین مشکل است. در حالی که دانستن این اطلاعات برای داشتن یک تصویر کامل از سطوح هورمونی یک مرد ممکن است جالب باشد، دانستن سطح تستوسترون آزاد بسیار بیشتر به میزان تمایل او مرتبط است. همچنین، پرولاکتین بیش از حد و SHBG (گلوبولین اتصال دهنده هورمون جنسی) می تواند میل جنسی را سرکوب کند. بنابراین وقتی به دلایل هورمونی مشکوک می ‌شوید، این ها آزمایش‌ های خونی هستند (به ترتیب اهمیت): تستوسترون آزاد، پرولاکتین، SHBG و تستوسترون تام.
 4. مسائل هویتی: وقتی مرد ها نسبت به نقش خود در زندگی نامطمئن باشند، میل آن ها به رابطه جنسی کاهش می یابد. افسردگی ممکن است به این موضوع مرتبط باشد، اما همیشه این طور نیست. مسائل مربوط به هویت زمانی ممکن است ظاهر شوند: او در محل کار مشکلاتی داشته باشد یا بیکار باشد، با مرگ یکی از اعضای مهم خانواده روبرو شود، از یک باور قوی سابق ناامید شود و درک خود از گرایش جنسی خود را زیر سوال ببرد.
 5. نادیده گرفتن جنبه های جنسی: برخی از مردان به جای داشتن رابطه جنسی که برای آن ها رضایت بخش نیست، از رابطه جنسی دور می شوند. عدم رضایت می تواند مربوط به کار های خاصی باشد که شریک زندگی او در طول رابطه جنسی انجام می دهد یا این که چگونه بدن همسرش را تجربه می کند. او ممکن است احساس کند مورد انتقاد قرار می گیرد یا با آن رفتار ناعادلانه ای می شود. او ممکن است علایق جنسی داشته باشد که می ‌داند یا می‌ ترسد که شریک زندگی ‌اش همراهش نباشد.
 6. اختلاف نظر با همسر: هنگامی که مشکلات بین فردی بین اعضای یک زوج وجود دارد، بسیاری از مردان از رابطه جنسی اجتناب می کنند یا به سادگی از پیشرفت های شریک خود امتناع می کنند. برخی از مردان شریک زندگی خود را با خودداری از رابطه جنسی تنبیه می کنند، اما برای برخی دیگر این موضوع تنبیهی نیست، آن ها فقط نمی توانند احساسات جنسی را در زمانی که درگیری های حل نشده وجود دارد، ایجاد کنند.
 7. فشار: استرس انواع مختلفی دارد و ممکن است ناشی از این موارد باشد: مشکلات مالی، بیماری شخصی یا اعضای خانواده، چالش‌ ها در محل کار، دو راهی‌ های والدینی و مسائل مربوط به اعضای گسترده خانواده. البته، منابع استرس بسیار بیشتری وجود دارد.
 8. خودارضایی که جایگزین رابطه جنسی مشترک می شود: از زمان ظهور اینترنت این موضوع داغ شده است. به نظر برخی از محققان در این زمینه بسیاری از مردانی که ممکن است به دنبال منابع دیگر تحریک جنسی بصری (مجلات، فیلم ها) باشند، راه خود را برای یافتن تصاویر جنسی آنلاین پیدا کرده اند. برای برخی از زوج ها، این می تواند یک معضل باشد، به خصوص زمانی که تماشای تصاویر منجر به خودارضایی شود، که پس از آن منجر به رابطه جنسی کم تر می شود. رابطه جنسی کم تر شریکی برای برخی احساس نعمت است، اما برای برخی دیگر نتیجه ای نا امید کننده است.
 9. ترس از صمیمیت: برخی از مردان با شریک عاشقانه خود روابطی شبیه خواهر و برادر دارند. تماسی که آن ها در رابطه خود تجربه می کنند سطح صمیمیت را به قدری بالا می برد که افزودن صمیمیت جنسی به آن احساس سنگینی می کند. اگرچه ممکن است تصور این که یک فرد می تواند صمیمیت بیش از حد داشته باشد دشوار باشد، اما امروزه بسیاری از کارشناسان جنسی معتقدند که این یک دلیل بسیار رایج کاهش فراوانی جنسی در زوج ها است.
 10. مشکلات در عملکرد جنسی: بسیاری از مردانی که اختلال نعوظ دارند یا معتقدند خیلی زود انزال می‌ کنند یا خیلی دیر، از داشتن رابطه جنسی با همسر خود اجتناب می ‌کنند.

وقتی با مردی شریک می شوید که خواهان رابطه جنسی نیست، انتقاد، تحقیر یا توهین به مردانگی او نمی شود. با داشتن اطلاعات دقیق و کمک حرفه ای، بسیاری از این دلایل اجتناب از جنسی را می توان تا حد زیادی بهبود بخشید و در بسیاری از موارد به طور کلی حذف کرد.


مطالب مرتبط: بهترین پوزیشن های زناشویی


علت بی میلی زنان در روابط زناشویی

علت بی میلی زنان در روابط زناشویی

اختلال عملکرد جنسی، نگرانی مشترک بسیاری از زنان است. مشکلاتی ممکن است در هر مرحله از چرخه پاسخ جنسی (هیجان،، ارگاسم و حل و فصل) رخ دهد که مانع از تجربه رضایت جنسی زن شود. بسیاری از زنان تمایلی ندارند یا خجالت می کشند درباره مشکلات جنسی خود صحبت کنند، اما مهم است که به مشاور خود بگویید که چه چیزی را تجربه می کنید، زیرا بیشتر موارد اختلال عملکرد جنسی قابل درمان است.

اختلال عملکرد جنسی می تواند دلایل فیزیکی یا روانی داشته باشد. علل فیزیکی عبارتند از:

 • دیابت
 • بیماری قلبی
 • بیماری های عصبی
 • عدم تعادل هورمونی
 • یائسگی
 • بیماری های مزمن مانند بیماری کلیوی یا نارسایی کبدی
 • اعتیاد به الکل
 • سوء مصرف مواد مخدر و عوارض جانبی دارو ها از جمله داروهای ضد افسردگی.

درمان گیاهی بی میلی و مشکلات جنسی در مردان چیست؟

درمان گیاهی بی میلی و مشکلات جنسی در مردان چیست؟

درمان تا حد زیادی به علت دقیق مشکل جنسی بستگی دارد. اگر علت روانی باشد، کمک یک مشاور می تواند مفید باشد. اغلب در این شرایط، درمان شناختی رفتاری درمان مورد استفاده است. گاهی اوقات درمان شامل زوج درمانی می شود.

اگر علت کاهش میل جنسی ناشی از مصرف دارو ها باشد، گاهی اوقات دارو های جایگزین بدون عوارض جنسی وجود دارد. برای برخی، جایگزینی هورمونی ممکن است پیشنهاد شود. در مورد هرگونه تغییر در میل جنسی که تجربه کرده اید با مشاور خود صحبت کنید.

 

قرص برای رفع بی میلی مردان در رابطه جنسی

بهترین قرص های تقویت کننده مردانه و قرص های جنسی مردان برای سال 2022 به شرح زیر هستند:

 • Performer 8: بهترین قرص تقویت کننده مردانه به طور کلی
 • VigRX Plus : بهترین مکمل تقویت کننده مردانه برای نعوظ های سخت تر
 • Max Performer : بهترین مکمل برای برانگیختگی جنسی و ارگاسم انفجاری
 • Semenax: بهترین قرص برای ارگاسم قوی و افزایش انزال است.
 • Male Extra : بهترین محصول برای نعوظ های سخت غیر قابل تحمل
 • VigFX : بهترین قرص برای تحریک کلی بدن مردانه و تناسب اندام
 • ProSolution : بهترین قرص برای مبارزه با انزال زود رس برای همیشه
 • Viasil : بهترین قرص برای مردان بسیار بالغی که مایل به جوانسازی زندگی جنسی خود هستند.

درباره “علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی چست؟” بیشتر بخوانید:

2 یک نظر

 1. محمدحسن کاظمی پاسخ

  سلام وخسته نباشید،برای شروع فرآیند ازدواج محصول خیلی خوبی تولید کردید و واقعا دستتون درد نکنه،فقط ای کاشک لیست اسامی کتاب های بدرد بخور و مشکل گشا در مقوله ازدواج و سواد جنسی و… رو به به صورت pdfیا داخل یک جلسه جداگانه معرفی میکردید،چون در داخل فیلم ها حدود ۵الی۶کتاب در حوضه های محدود بیشتر معرفی نشده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.