از کجا بفهمم شوهرم ازم سرد شده و تمایلی بهم نداره؟

از کجا بفهمم شوهرم ازم سرد شده و تمایلی بهم نداره؟

گاهی در روابط بین زوجنین ممکن است یکی از طرفین از رابطه سرد شود و به طرف مقابل بی میلی نشان دهد. چنین رفتارهایی ممکن است باعث ایجاد سوءتفاهماتی در رابطه شود؛ مثلا ممکن است خانم فکر کند پای یک زن دیگر در میان است و شوهرش در حال خیانت کردن به اوست یا به این نتیجه برسد که دیگر شوهرش او را دوست ندارد.

باورهای اشتباهی که در جوامع وجود دارد؛ می توانند باعث چنین سوءتفاهماتی شوند. اکثر مردم فکر می کنند مرد سردمزاج وجود ندارد و فقط بعضی از خانم ها سرد مزاج هستند، در حالی که بسیاری از زنان از سرد مزاجی شوهرشان رنج می کشند اما نمی توانند این موضوع را بیان کنند و از نیازهای خود حرف بزنند.

واقعیت این است که به دلایل بسیار جسمی و روحی آقایان هم ممکن است سرد مزاج باشند. ما در این مقاله از علیرضا نیکنام قصد داریم دلایل و نشانه های سرد شدن شوهر برای شما خانم های عزیز بیان کنیم.

با سردی شوهرم چه کنم؟

با سردی شوهرم چه کنم؟

اولین قدم برای برخورد با بی میلی و بی توجهی شوهر این است که علت سرد شدن شوهر خود را پیدا کنید. باید بدانید که با دعوا و بی میلی متقابل؛ نه تنها بی توجهی و سردی شوهرتان نسبت به شما کم نمی شود بلکه بدتر هم می شود. بنابراین باید با این موضوع اصولی برخورد کنید.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دلیل بی میلی و یا رنجش شوهر را پیدا کنید و در کنار یکدیگر آنها را حل کنید.

مطالب مرتبط: دلبری برای شوهر

اگر شما هم احساس می کنید رفتار شوهرتان عوض شده و به شما بی توجهی می کند اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. با آرامش به شوهر خود بگویید که نیاز دارید با او درباره تغییر و بهبود رابطه تان صحبت کنید.
 2. زمانی که گفتگو را شروع کردید؛ بدون قضاوت و واضح تغییرات رفتارش را مطرح کنید؛ زیرا میزان آگاهی افراد از رفتارشان متفاوت است و ممکن است همسر شما از رفتارش آگاه نباشد پس او را متهم ندانید و برایش حکم صادر نکنید!
 3. در مورد تأثیرات عاطفی رفتارهایش روی خودتان؛ به او بگویید؛ مثلا بگویید (من احساس می کنم دیگه مثل قبل برای تو جذاب نیستم و احساس خشم ناامنی دارم و اعتماد به نفس خودم را از دست داده ام).
 4. اگر برخورد شوهرتان تدافعی بود؛ به دنبال عواملی بگردید که ممکن است باعث ایجاد رنجش و رفتار دفاعی در او شده باشد.مثلا ممکن است او احساساتی را در خودش سرکوب کرده باشد و یا نیازهای مطرح نشده ای داشته باشد که به او فشارهای روانی وارد کرده اند، پس از شوهرتان بخواهید مسئله سرد شدن و بی توجهی اش را از دیدگاه خودش توضیح دهد.
 5. در نهایت درباره کارهای مشترکی که می توانید برای بهبود رابطه تان انجام دهید صحبت کنید و این را بدانید که قرار نیست فقط این اقدامات و تغییرات از جانب شوهرتان باشد؛ بلکه شما نیز باید مشارکت کنید و گام هایی برای بهبود بردارید.

علت سرد شدن مرد از زن چیست؟

علت سرد شدن مرد از زن چیست؟

دلایل بسیار زیادی برای سرد شدن مردان وجود دارد؛ در این مطلب برخی از مهم ترین دلایل بی میلی مرد به زن را آورده ایم:

 •  مرد علاقه اش به همسر و رابطه شان را از دست داده باشد و به فکر زندگی بدون همسرش باشد.
 •   دغدغه های فکری و مشغله ی زیاد کاری از جمله فشار پروژه های کاری یا مسائل خانوادگی که باعث حواس پرتی مرد می شوند و اجازه نمی دهند او به جنبه های دیگر زندگی و نیازهای همسرش بپردازد.
 • در صورتی که مرد حس کند در رابطه؛ همسرش به او بی تفاوت است و به حرف ها و احساساتش اهمیت نمی دهد؛ دیگر افکار و نیازها و احساسات خود را با او به اشتراک نمی گذارد.
 • ممکن است در طی مشاجره ای که قبلا بین شما اتفاق افتاده است، خواسته یا ناخواسته حرفی به او زده اید که نمی تواند فراموشش کند و او را آزار می دهد؛ در این صورت او  دیگر نمی تواند با شما ارتباط سالمی برقرار کند و بین شما شکاف ایجاد می شود.
 • اگر شما عادت دارید در موقع صحبت با شوهرتان یا زمان هایی که مشاجره ای بینتان اتفاق می افتد؛ عیب های شوهر خود را بیان نمایید و او را سرزنش کنید؛ شوهر شما ناراحت خواهد شد و به مرور به شما می میل می شود.
 • اگر صمیمیت جنسی بین شما و جود نداشته باشد و از رابطه جنسی لذت کافی نبرید؛ امکان دارد شوهرتان از شما دوری کند و به فکر بررسی راه های دیگر برای رفع نیازهایش برآید.
 • علت دیگر بی میلی شوهر؛ می تواند این باشد که او به فرد دیگری علاقه دارد و با نادیده گرفتن شما می خواهد از شما دور شود. البته خیانت شوهر آخرین گزینه ای است که باید به آن فکر کنید و تا مطمئن نشده اید به هیچ عنوان خیانت مرد متاهل را مطرح نکنید.
 • بیماری ها و مصرف برخی داروها از جمله داروهای ضد افسردگی و آرام بخش و داورهای کنترل فشار خون؛ میل جنسی مردان را سرکوب می کند و ممکن است باعث بی میلی جنسی مردان به رابطه زناشویی شود.
 • افسردگی از دلایل پنهان سرد مزاجی در مردان است که به شدت میل جنسی مرد را کاهش می دهد و او را نسبت به همسرش بی میل می کند.
 • خودارضایی؛ انحرافات و اختلالات جنسی؛ ممکن است باعث شود شوهر شما زندگی جنسی دوگانه و مرموزی داشته باشد و  به شما بی میل شود.

مطالب مرتبط: چرا شوهرم باهام سرد شده؟

نشانه های سرد شدن مرد از زن چیست؟

نشانه های سرد شدن مرد از زن چیست؟

برخی از خانم ها می گویند شوهرم عوض شده و مثل قبل بهم توجه نمی کنه و منو رد می کنه و نمی دانند دلیل این تغییر ناگهانی رفتار شوهرشان چیست. آنها دنبال علت این اتفاق هستند و به این فکر می کنند؛ که آیا من کاری کرده ام که رنجیده شده است؟ یا پای کس دیگری در میان است؟

اگر این موضوع حل نشود؛ با ادامه این روند صدمات جبران ناپذیری به رابطه زناشویی و عاطفی بین زوجین وارد خواهد شد و به فروپاشی زندگی مشترک می انجامد.

نشانه های سرد شدن و بی میلی مرد به زن معمولا در هر رابطه متفاوت است؛ اما به صورت کلی چندین نشانه بی میل شدن شوهر را برای شما بیان می کنیم:

 • صمیمیت او با شما کم می شود.
 • کمتر با شما ارتباط کلامی مفید خواهد داشت.
 • تمایل او به رابطه جسمی و جنسی کم می شود.
 • کیفیت رابطه جنسی شما بین شما کاهش می یابد.
 • اغلب دروغ می گوید و با شما صادق نیست.
 • مرد دوستانش را در الویت قرار می دهد و بیشتر می خواهد با آنها باشد.

مطالب مرتبط: چطور شوهرم را دیوانه خودم کنم؟

کلام آخر

در زندگی مشترک؛ زن و شوهر هر دو باید برای حفظ و بهبود آن تلاش کنند.در صورتی که نشانه های بی علاقگی را در شوهرتان می بینید؛ درصورتی که دلایل قابل حلی داشت می توانید با تغییر رفتارها و به تدریج این بی میلی را در شوهرتان رفع کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *